Boğa Burcu Kişilik Özellikleri

nilufer

Member
Güçlü Yönler: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, istikrarlı

Zayıf Yönler: İnatçı, sahiplenici, uzlaşmaz

Boğa burcu ne sever: Bahçıvanlık, yemek pişirme, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler, ellerle çalışma

Boğa burcunun sevmediği şeyler: Ani değişiklikler, komplikasyonlar, her türlü güvensizlik, sentetik kumaşlar

Pratik ve sağlam toprakları olan Boğa, emeğin meyvelerini toplayan burçtur. Her zaman sevgi ve güzellikle çevrili olma, maddi dünyaya, hedonizme ve fiziksel zevklere dönme ihtiyacı hissederler. Boğa burcunda Güneş'leriyle doğan insanlar, tüm duyuların en önemlisi dokunma ve tat alma düşüncesine göre şehvetli ve dokunsaldır. Kararlı ve muhafazakar, bu, kişisel tatmin noktasına ulaşana kadar seçimlerine katlanmaya ve sadık kalmaya hazır olan Zodyak'ın en güvenilir işaretlerinden biridir.

Boğa, tıpkı Başak ve Oğlak gibi bir Dünya burcudur ve olayları temelli, pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görme yeteneğine sahiptir. Para kazanmayı ve yıllarca veya tamamlanana kadar aynı projelerde kalmaK onlara göredir. Sıklıkla inatçılık olarak gördüğümüz şey bağlılık olarak yorumlanabilir ve ne olursa olsun görevleri tamamlama yetenekleri esrarengizdir. Bu, onları mükemmel çalışanlar, uzun süreli harika arkadaşlar ve ortaklar yapar, her zaman sevdikleri insanların yanında olurlar. Dünyevi not, onları para ve zenginlik sevgisine dayanan dünya görüşleriyle zaman zaman aşırı korumacı, muhafazakar veya materyalist yapar.

Boğa burcunun hükümdarı, aşk, çekicilik, güzellik, memnuniyet, yaratıcılık ve minnettarlığın gezegeni Venüs'tür. Bu hassas doğa, Boğayı mükemmel bir aşçı, bahçıvan, sevgili ve sanatçı yapacak. Sadıktırlar ve ani değişikliklerden, eleştirilerden veya insanların genellikle eğilimli oldukları suçluluk peşinde koşmaktan hoşlanmazlar, diğer insanlara ve bırakamayacakları gibi görünen duygulara bir şekilde güvenirler. Yine de, potansiyel duygusal zorlukları ne olursa olsun, bu bireyler herhangi bir kaotik ve sağlıksız durumda pratik bir mantık sesi getirme yeteneğine sahiptir.

Boğa - Gezgin Boğa En iyi arkadaşları tanrıça Hera'nın kendisine ihanet eden kişi olan bu, özgürlüğü bulmak için Dünya'yı dolaşmak zorunda olan talihsiz bir varlıktır. Sanki bir şey onları her zaman arkalarından dürtüyor, onlara bir zamanlar acı çeken ve ileriye doğru iten mutluluğu hatırlatıyor, yalnız ve özlerinden ayrılmış olarak kendi dünyalarına yakınlaşıyorlar. Boğa'nın aşkı bulmak için dünyayı dolaşması, bakış açısını değiştirmesi veya tüm inanç sistemlerinde ve değerler sisteminde bir değişiklik yapması gerekir.