Kıskançlık sebebiyle ayrılmak, farkeder mi yanlışı?

HAZAL

Global Mod
Mod
Sevgilimle sadece kiyafet konusunda anlasamazdik, giymek istediklerimle alakali yeri geldiginde karisiyodu. Bunu kisitlamw olarak gormuyodu , benim hoslanmadigim bi sey diyodu. Kendimden cok taviz verdim, yeri geldi giyme dedi ve ben kiyafetimi degistirdim gibi. Ama bana karsi guven eksikligi de yoktu, hic ne giydim napiyorum diye sormazdi ustunde genel bi kiyafet yargisi var gibiydi. Benim iki tane seyim var biri yalan biri kiyafet derdi hep ve onun dogrularina uymami bekliyodu benden.

Tatillerde istedigimi giyerdim tek bi kere bile sormazdi bu sebeple kiskancligini da hic anlayamadim yerine gore kiskanc olmayi ya da bu onun cabalama sekliydi büyük ihtimalle. Sonra kıyafetle alakalı istedigi bir şey olmayınca biz ayrıldık. Onu çok özlüyorum, ayrılmak istemiyordum yaptıgı kısıtlamanın yanlıs oldugunu farkediceğine inandım hep. Şimdi ayrıldıktan sonra bi kıyafet için ayrıldık diye pişman olup kendi hatasının farkına varır mı? Kıskançlık nasıl ayrılığa sürükleyen bir şey olabilir ki aklım almıyor. Yani bıraksaydı ne yapıyosam yapsaydım sonuçta onu sevdiğimi biliyordu. Ben yine bile keşke daha çok çabalasaydım diye düşünüyorum, o da gün gelir böyle düşünür mü? Geri dönmek istiyorum ama dönemem cünkü dönersem her şeyi kabullenmis olurum biliyorum. Bir kere de o kabullenip bana adım atar mı? Ayrılalı 1 hafta oldu hep her an gelicekmiş gibi hissediyorum

Derin Gece

Global Mod
Mod
Öncelikle yazdıklarınızı okuduğumda, ''Geri dönmek istiyorum ama dönemem cünkü dönersem her şeyi kabullenmis olurum biliyorum.'' cümlenizin oldukça kıymetli olduğundan söz etmek isterim.
Çünkü buradaki farkındalığınız, sizi bile isteye gidilen yanlışların etkisinden koruyacaktır.

Öyle ki, esasında içinde bulunduğunuz süreçte, sevginin sıkıntı olmadığı görülmektedir.
Karşı tarafın kendi içindeki düşünceleri, kuralları ve inançları aslında çok daha erken yaşamda gelişmektedir, her birimiz gibi.
Burada kavramlar, ne zaman ki bir tehdit algısı algıladığında, tekrar yeşermektedir.

Fakat, karşı tarafın kurallarında da düz bir çizgide olmaması, esasında bu kuralların da kendisi ile bir olmadığının göstergesidir.

Ne zaman ki bu kavramların kendine ya da ilişkilerine zarar verdiğini fark eder, işte burada bir değişimden söz edilebilir.
Aksi halde, bulunduğunuz süreç karşı tarafta bir çatışmaya sebep olduğundan esasında severken de ayrılık, söz konusu olabilir.

Burada, karşı tarafın gelme ihtimali elbette vardır fakat, yaşamınızın kalan yıllarını nasıl yaşamak istediğinizi, hazır bir inziva içerisindeyken düşünmenizi isterim.
Sonrasında ''keşke'' dememek için, bu yalnızlığı kendinizle sohbet ederek ve hayatınızla ilgili radikal bir karar alarak, fırsata çevirebilirsiniz.

Sevgilerimle..