Kadın 70 yaşında ikiz doğurdu

PiKe

Member
Uganda
Kadın 70 yaşında ikiz doğurdu

Bebekler için tulumlar (sembolik resim)

© Imago Görselleri


Uganda’da tıbbi sansasyon: Başkent Kampala’da 70 yaşındaki bir kadın ikiz doğurdu. Bu onu Afrika’nın en yaşlı annesi yapıyor.

Uganda’da 70 yaşındaki bir kadın ikiz doğurdu. Perşembe günü Namukwaya’nın hamileliği ve doğumu sırasında bakımını üstlenen doktor Edward Tamale Sali, Safina Namukwaya’nın Afrika’nın en yaşlı annesi olduğunu söyledi. Biri kız biri erkek olan bebekler, Namukwaya’nın doğurganlık tedavisi gördüğü başkent Kampala’daki bir klinikte doğdu. Anne ve çocukların durumu iyi.


Doktor: “olağanüstü performans”
Kampala’nın yaklaşık 120 kilometre batısındaki kırsal Masaka bölgesinde yaşayan Namukwaya, AFP’ye telefonla yaptığı açıklamada, “Şu anda sevincimi nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum.” dedi. Bu yaşta kendisinden artık “hamile kalması, çocuk doğurması veya bebeğe bakması” beklenmediğini söyledi. Bu nedenle ikizler onun için bir “mucize”dir. Doktoru “olağanüstü bir performans”tan bahsetti.Namukwaya, daha önce çocuk sahibi olamamasından ve “lanetli kadın” olarak suçlanmasından sonra 2020 yılında bir kız çocuğu dünyaya getirdiğini söyledi.


bu
DPA

#Konular