Hava Durumu: Bu haritalar bugün karın yağdığı yerleri gösteriyor

PiKe

Member
Kış başlangıcı
Bu haritalar bugün nerelerde kar ve karla karışık yağmurun beklenebileceğini gösteriyor

Bu hava durumu haritası bugün nerede kar beklendiğini gösteriyor. Daha geniş bir bölüme sahip güncel versiyonu makalenin alt kısmında bulabilirsiniz

© wetter.de


Hava değişiyor: Uzun bir yaz ve ılıman bir sonbaharın ardından Almanya’nın bazı bölgelerine kış geliyor. Aşağıdaki haritalar karın yağdığı yerleri göstermektedir.İçindekiler


  • Hava haritası I: Yağmur, dolu, kar: Almanya’daki mevcut yağış türleri

    • Hava haritası II: Şu anda yağmur veya kar yağıyor

Siyah buz ve sulu kar, hafta sonu Almanya’da çok sayıda kazaya neden oldu. Ülkenin büyük bölümünde hafta başında da kış havası beklenebilir. Alman Hava Durumu Servisi (DWD), Pazartesi günü Almanya’nın bazı bölgelerinde dondurucu ıslaklık, taze kar ve kaygan koşullar konusunda uyarıda bulundu. Pazartesi sabahından itibaren DWD uyarı durum raporuna göre, ortadaki alçak dağ sıralarında yoğun kar yağışı beklenebilir. Almanya’nın orta ve güneyinde de bazı bölgelerde kar yağışı, batıda ise sürekli yağmur var. Bazı bölgelerde hafif don ve kaygan koşullar bekleniyor. Ancak Kara Orman ve Kuzey Denizi kıyısında hava fırtınalı olacak. DWD’ye göre, Pazartesi günü maksimum sıcaklıklar sıfır ila altı derece arasında olacak, Salı günü ise eksi iki ila artı dört derece daha soğuk olacak.

Aroziona'da kum fırtınası

Hava olayları
Bu görüntüler şu soruya muhteşem yanıtlar veriyor: “Peki hava nasıldı?”
01/01/2021


DWD meteorologu Felix Dietzsch Pazar günü Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, “Mevcut hava durumunun daha uzun bir kış dönemi olduğuna dair hala göstergeler var” dedi. DWD, sabah trafiğin yoğun olduğu saatlerde kar, buz ve kaygan koşulların neden olduğu sorunların dikkate alınması gerektiği konusunda uyardı.


Aşağıdaki haritalar güncel hava olaylarını göstermektedir.


Hava haritası I: Yağmur, dolu, kar: Almanya’daki mevcut yağış türleri
Aşağıdaki harita mevcut yağış türlerini farklı renklerde göstermektedir. Şimşek buzunu, karla karışık yağmuru, doluyu tasvir ediyor, Yağmurkar ve sulusepken.Harita, Stern gibi RTL Deutschland’a ait olan wetter.de portalı tarafından sağlanmaktadır.Hava haritası II: Şu anda yağmur veya kar yağıyor
Aşağıdaki interaktif harita yağışın şu anda nerede düştüğünü gösteriyor. Grafiğin alt kısmındaki zaman çizelgesini kullanarak daha sonraki bir tarihe ilişkin tahminleri de görüntüleyebilirsiniz. Sağ üstte görüntülenen seviye aynı zamanda sıcaklık veya rüzgar gibi değerlere göre de değiştirilebilir.


Hizmet Windy.com tarafından sağlanmaktadır. Yapımcılar, temsilleri ve tahminleri için “Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi”ndeki modeli kullanıyor.


Kaynaklar:DWDDPA’lıHafta sonu kar yağışı

Almanya bir kış cennetine dönüşüyor

Galeride: Noel’den bir ay önce Almanya’ya kış geldi. En az 600 metrenin üzerinde kar var ve pek çok kişi özellikle hafta sonları bunun keyfini çıkarabildi.


gül

#Konular