Cok kırıldım, hakaret işittim, nasil bir yol izlemeliyim?

nilufer

Member
Sevgilimle uzun süredir ayrıydı, bir konuşup bir konuşuyorduk, dün 5 dk ile görüştük sadece otogarda sarıldık gitti sonra yolcuydu, eve geçtikten sonra gece bi konu hakkinda tartistik, ben Besyo öğrencisiyim, yüzme dersim var, 4 haftalık telafi uygulama dersleri olacak, yüzme dersine de erkek bir akademisyen girecek, erkek arkadaşım buna tepki verdi,,,, girersen derse bitersin benim için, o adamla aynı havuza girdiğin gibi seninle evlenmeyi dusunmem, benim için çok önemli bi konu namus gibi,,, sözlerini kullandı. Ben de tepki verdim bu dediklerinin mantıksız ve önemsiz olduğunu söyledim. Sonra daha da sinirlendi.,,,, nasil onemsiz dersin,Senin ilk derdin atanayim nasıl olsa koca bulurum, sen başkasıyla evleneceksin biliyorum,,, dedi. Ama halbuki hiç öyle niyetim hiç yoktu hep onunla bir gelecek düşündüm ben. Bu dediklerinden sonra hiçbir tek kelime dahi yazmadım, hicbirsey yazmadım. Sessiz kaldım kırıklığım üzerine diyecek laf bulamadım, tekrar yazacak arıyacam biliyorum peki ne yapmalıyım o zaman🙏lütfen cevap verir misiniz???
 

Derin Gece

Global Mod
Mod
Öncelikle sürecinizi ifade ederken, karşı tarafın kullandığı ''havuza girdiğin gibi seninle evlenmeyi dusunmem, benim için çok önemli bi konu namus gibi,,, sözlerini kullandı.'' cümleleri, temelini, ''ilk derdin atanayim nasıl olsa koca bulurum, sen başkasıyla evleneceksin biliyorum,,, dedi. Ama'' ifadesinden almaktadır.

İki cümlede de fark ettiğiniz üzere, ''evlilik'' kavramı üzerinde durmaktadır.
Ve de sizin mesleğini icra eden, ayakları üzerinde durabilen bir kadın olmanız, karşı tarafı korkutmuştur; her an gidebilme ihtimalinizden ötürü.
Bu yüzden de gerek havuzu gerekse atanmanızı öne sürerek, her ''tehdit olarak algıladığı'' duruma size evlenmemeyi sunmaktadır ki, sizi kendi kaynaklarınızdan vazgeçirebilsin.

Bu noktada, sizin bu süreci nasıl yürütmek istediğiniz önemlidir.
Yani, kendi kaynaklarınızdan, mesleğinizden vazgeçerek karşı tarafla, karşı tarafın nasıl yaşayacağınızı söylediği bir evlilik mi, yoksa kendi yaşamınızı, değerlerinizi seçmek mi?...

Bunun için kendinizle, terapi sürecine girmeden bu soruları sorarak yapacağınız konuşma ile, neye ihtiyacınızın olduğunu görebilme şansınız olacaktır.
''''Bu ilişkiye devam etmemin yararları ve zararları neler? Bu zararlarla kendimi 1 sene sonra nerede görüyorum? 1 sene sonra hayatta kendimi nerede görmek istiyorum? Bu isteklerimi gerçekleştirmek için bugün kendi davranışlarımda ve hayatımda neleri değiştirmem gerek?'''' sorularını bir kağıda yazın ve cevaplayın.
Burada, bir seçeneğe daha yakın olduğunuzu göreceksiniz.

Bu kısımda, cesaretli olmanızı isterim.

Sevgilerimle..