BVG: Uzmanın Berlin metrolarındaki kablo hırsızlıklarını önlemesi gerekiyor

PiKe

Member
BVG iş ilanı
Aranıyor: Berlin metrolarında kablo hırsızlıklarını önleyecek uzman

Berlin’in Gleisdreieck istasyonundaki metro: BVG’ye göre bu yıl 60’tan fazla kablo hırsızlığı vakası yaşandı


Kablo hırsızları Berlin toplu taşıma şirketi (BVG) için sorun yaratıyor. Şirket artık yeni bir pozisyonla sorunu kontrol altına almak istiyor – Biraz farklı türden bir uzman arıyoruz.

On iki gün boyunca U6 hattındaki metro misafirlerinin bir kutuda işe giderken veya işten sonra Berlinlilerden daha fazla sardalya vardı. Trenler, yoğun saatlerde olduğu gibi her dört dakikada bir yerine yalnızca on dakikada bir kalkıyordu, bazen bu süre on iki ya da 15 dakikaya kadar çıkıyordu.


Nedeni? Birisi bir kablo çalmıştı. Berliner Verkehrsbetriebe’den (BVG) yapılan açıklamada, “Rehberge istasyonu civarında meydana gelen vaka sonrasında BVG, hattın frekansını geçici olarak azaltmak zorunda kaldı” denildi. Bu, güç kaynağının aşırı yüklenmesini önlemek için gereklidir. BVG’ye göre onarımlar Çarşamba gününden bu yana tamamlandı ve trenler yeniden normal frekanslarında çalışacak.


Peki her şey yolunda mı? Muhtemelen bir sonraki olaya kadar. Demir dışı metal fiyatlarının yüksek olduğu dönemlerde kablo hırsızlığı giderek artan bir olgudur. Bir sözcü, “Bu yıl, BVG zaten tesislerinde 60’tan fazla kablo hırsızlığı vakasını kaydetti” dedi. yıldız. Maddi hasar 900.000 Euro’yu aştı. Ancak yolcular “elbette” genellikle günlerce veya haftalarca süren tren iptallerinden özellikle etkileniyor. Hırsızlıklar bazen ciddi hasarlara neden olduğundan onarımlar uzun sürebilmektedir.


BVG 4.929,41 Euro’ya kadar ödeme yapmak istiyor
Şu ana kadar alınan gece görüş cihazlarının artırılması gibi önlemlerle nakliye şirketinin hırsızlıklarla mücadele etmesi mümkün görünmüyor. Bu nedenle, BVG’nin sonunda bir atılım yapması gereken “yeraltı kablo hırsızlığının önlenmesinde (f/m/d) uzman” aradığı bir iş ilanıyla birlikte yeni bir kayıt oluşturuluyor.


Görevler: “kablo hırsızlığını önlemeye yönelik süreçlerin ve teknik çözümlerin sürekli iyileştirilmesi”, “uygun sistemlerin seçilmesine yönelik tüm önlemlerin koordinasyonu ve uygulanması” ve “piyasa gözlemleri, teknik analizler ve fizibilite çalışmalarının” uygulanmasıdır.


4.469,31 ile 4.929,41 avro arası maaş artı Noel ikramiyesi ve “sağlık portalımız için yıllık 300 avro” bazı kişilerin ilgisini çekse bile, elektrik veya enerji mühendisliği alanında diploması veya deneyimi olan bir kişi arıyoruz. Özellikle memnunuz”Kablo sistemleri alanında profesyonel deneyim”.


İş ilanı dört gündür “Stepstone” iş platformunda yayınlanıyor. Daha önce başvurular oldu mu? BVG şimdilik bu konuda herhangi bir bilgi vermiyor.

#Konular