Yemen’de gıda krizi: BM’den 44 milyon dolarlık insani yardım

ERALP

Global Mod
Mod
Yemen’de gıda krizi: BM’den 44 milyon dolarlık insani yardım[Fotoğraf: Reuters Arşiv]

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisinin (OCHA) Yemen’deki ofisinden yapılan yazılı açıklamada, “Yemen’dahi birden insani yardım çalışmalarına 44 milyon abd dayanak ayrılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, yardımların Yemen’in 22 bölgesinden 17’sinde yaşayan “insani yardıma en muhtaç merkezde bağcıklı 1 milyon 700 1000 kişiye” ulaşmasının hedeflendiği beyin paylaşıldı.

Yemen’dahi gıda güvenliğinin giderek kötüleştiğine vurgu yapılan açıklamada, insani yardımların “sayı Yemenlinin hayatının kurtarılması için kullanılacağı” ifade edildi.

Yemen’deki iç savaş ve insani kriz

Yemen’dahi yıllardır süren çatışmalarda yaklaşık 377 1000 kişi yaşamını yitirdi.

Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer saha Yemen’dahi iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz ise endişe verici boyutlara ulaştı.

Ülkedeki insani yardım çalışmaları için finansman ihtiyacı duyulduğuna dikkati cazip BM, maddi yetersizlikler nedeniyle çalışmalarının aksadığı konusunda uyarıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.