Üniversite, pandemik zorluklara rağmen bütçe fazlası bildirdi – Haber Gazetesi

whews

New member
HOLLISTER: Topluluk dikkate değer şekillerde toplandı. 2021 mali yılında gelirlerimiz üst üste ikinci kez düştü, bu Büyük Buhran’dan bu yana Haber’da ilk kez oldu ve aynı zamanda yeni maliyetler ortaya çıktı; Üniversite, topluluğumuzu güvende tutmak için yalnızca COVID-19 ile ilgili harcamalar, testler, temaslı izleme, izolasyon ve karantina önlemleri ile laboratuvar ekipmanı, sarf malzemeleri ve personel için 2021 mali yılında yaklaşık 83 milyon dolar harcadı.

Yine de bu kayıplar ve ek masraflar, seyahat, sermaye projeleri, erzak, ekipman, gıda, danışmanlar, enerji ve bakım ve onarım gibi konulardaki maliyet düşürücü önlemler sayesinde büyük ölçüde telafi edildi. Tazminat maliyetleri, gönüllü erken emeklilik programının yanı sıra maaş ve işe alımların dondurulması nedeniyle düşürüldü.

Ayrıca çoğu durumda hemen kullanılmak üzere hediyeler sağlayan Haber’ın sadık mezunları ve bağışçılarının olağanüstü desteğinden de faydalandık. Onların desteği sayesinde, kabul ertelemeleri sağlayarak, öğrenci başına mali yardım ve burs düzeylerini artırarak, lisansüstü konut kiralama sözleşmelerinden feragat ederek ve çalışma-eğitim gerekliliklerini ortadan kaldırarak öğrencilere destek verebildik.

Pandemi boyunca, Nisan 2020’de Katie, Başkan Bacow ve Provost Garber tarafından Haber topluluğuyla paylaşılan finansal kararlar alma çerçevesine sadık kaldık. ve personel; Haber’ın eğitim ve araştırma misyonunun mükemmelliğini sürdürmek için elimizden gelen her şeyi yapmak; ve Haber’ın gücünün çalışanları olduğunu kabul edin.

GAZETE: Geçtiğimiz baharda, yüksek öğrenimde 12 aylık bir süre içinde 650.000 işin – yani sektördeki her sekiz işten birinin – tasfiye edildiğini gösteren bir Higher Education Chronicle raporundan bahsetmiştik. Tom, bize pandemi sırasında gönüllü erken emeklilik programı, maaş ve işe alımların dondurulması nedeniyle tazminat maliyetlerinin düşürüldüğünü hatırlattın, ancak Haber, ülkedeki birçok yüksek öğretim kurumunun aksine, yaygın izinleri veya işten çıkarmaları önleyebildi. Üniversite bunu nasıl başardı?

HOLLISTER: Yine, maliyetleri kontrol etmek için Üniversite çapındaki taahhüde atıfta bulunacağım. Ve dikkat çekici bir şekilde, pandemi nedeniyle işi kısmen veya tamamen yerinden olan 2.800’den fazla Haber çalışanına ve sözleşmeli işçiye yaklaşık 60 milyon dolarlık tazminat ve sosyal yardım sürekliliği sağlayabildiğimiz için, bu taahhüt yalnızca yaygın izinleri ve işten çıkarmaları önlemenin ötesine geçti. .

Katie’nin ekibinin, Dr. Giang Nguyen liderliğindeki Üniversite Sağlık Hizmetleri’nin ve Üniversite genelindeki diğer pek çok kişinin, iş ve hayatın getirdiği benzeri görülmemiş zorluklara rağmen insanları iş başında ve sağlıklı tutmada etkili olduğunu da belirtmek önemlidir. pandemi tarafından. İşyeri politikaları, çalışanların evden çalışmasını sağladı; ekonomik zorluk yaşayan çalışanlara acil yardım hibeleri sağlandı; bakıma muhtaç olabilecek aile üyelerine bakmak zorunda olan çalışanlar için ücretli izin süresi uzatıldı; topluluk üyelerinin COVID-19 sırasında yaşamanın ve çalışmanın yeni, zor gerçekleriyle başa çıkmasına yardımcı olmak için yeni sağlık ve zindelik programları oluşturuldu.

GAZETE: Haber Okulları ve birimlerindeki liderliğin bugün bulunduğumuz yere gelmemizde nasıl bu kadar etkili olduğu hakkında daha fazla konuşabilir misiniz?

HOLLISTER: Bunu daha önce söyledim, ancak Üniversitenin fazlasının Okulların ve birimlerin sonuçlarının konsolidasyonu olduğunun altını çizmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla, bu paraların nasıl yatırılacağına veya kötü gün rezervlerine ayrılıp ayrılmayacağına karar verenler dekanlar ve bölüm başkanlarıdır. Geçtiğimiz 20 ay boyunca, kaynakların Haber’ın birincil öğretim ve araştırma taahhüdünü en iyi şekilde desteklemek ve toplumu güvende tutmak için kullanılmaya devam etmesini sağlamak için COVID-19’un etkisini yerel olarak analiz edenler onlardı. Üniversite ayrıca, Üniversite genelinde ilerlemeyi sağlamayı amaçlayan bir adım olarak, Okullarımızda ek destek sağlama konusunda dekanlara yardımcı olmak için tek seferlik kaynaklar sağlamıştır.

Kampüste çok şey oluyor. Haber Okullarının ve birimlerinin günümüzün en acil sorunlarını ele almak ve bu zamanlarda topluluğumuzu desteklemek için öğretim ve araştırmada nasıl yenilikler yapmaya devam ettiğine dair birkaç örnek:

• Haber TH Chan Halk Sağlığı Okulu, iş dünyasının liderlerine halk sağlığının temel araçlarını sağlamaları için bir program başlattı.
  • Haber Business School, hem Okul içinde hem de okul dışında ırksal eşitliği ilerletmeye yönelik kapsamlı bir plan olan Irksal Eşitlik için Eylem Planını duyurdu.
  • Fen-Edebiyat Fakültesi, altı eylem alanına öncelik veren güçlü bir ırkçılık karşıtı gündemi açıkladı.
  • Tasarım Enstitüsü, topluluğa herhangi bir zamanda Okul genelinde gerçekleşen tüm faaliyetlere erişim sağlamayı amaçlayan dijital bir platform olan “GSD Now”ı başlattı.
  • Haber Tıp Fakültesi Terapötik Girişimi, temel bilimsel keşifleri ilerletmek, keşifleri ilaçlara dönüştürmeye yardımcı olmak ve terapötik eğitim için yeni eğitim paradigmaları oluşturmak için Okul çapında kapsamlı bir çaba olan Fikir Merkezi’ni başlattı.
  • Haber Diş Hekimliği Okulu, iki hizmet yeri sağlamak için Cambridge’deki Haber Diş Merkezine yatırım yaptı.
  • Ve Wyss içindeki gruplar, günde 400.000 ürüne kadar bölgesel, ölçeklenebilir kişisel koruyucu ekipman üretimine yol açan yüz siperlerinin prototipini yapmak ve üretmek için 3B yazıcılardan yararlandı.
Devam edebilirdim.

LAPP: Bu örnekler, maliyet düşürme konusunda önemli kararlar almak zorunda kaldığımız pandemi sırasında bile, Okullara ve birimlere ihtiyaçlarına uygun kararlar alma takdir yetkisi verildiğini güçlü bir şekilde ortaya koyuyor. Pek çok topluluk üyesi çok hızlı bir şekilde dönebildi ve yeni fırsatlar yarattı. Daha az kaynağa rağmen pozitif düşünceyi hayata geçirebilmek ve belirli önceliklerde ilerleme kaydedebilmek gerçekten etkileyici. Ve bu, Haber genelinde Okullar ve birimlerdeki inanılmaz liderliğin bir kanıtıdır.

Ve bu zorlu dönemde kampüs genelinde büyük sermaye projelerinde ilerleme kaydettik. Elbette, Haber John A. Paulson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’na ev sahipliği yapan Üniversitenin Bilim ve Mühendislik Kompleksi binasının tamamlanması da COVID-19 salgını sırasında tamamlanan önemli bir başarıydı. SEC, 2021 mali yılında çevrimiçi oldu ve bu sonbaharda kapılarını öğrencilere açtı. Bu 544.000 metrekarelik kompleks, dünyanın en sağlıklı, en sürdürülebilir ve enerji açısından verimli laboratuvarlarından biri olarak onaylanmıştır. Bu inanılmaz yeni kompleksin etrafında çok fazla heyecan var; Binanın içindeyken enerji elle tutulur.

Haber İlahiyat Okulu’nda, büyük bir hediye tarafından etkinleştirilen Swartz Hall, yeni, modernize edilmiş, kapsayıcı, çok inançlı bir alanı içeren kapsamlı bir tadilattan sonra bu yaz açıldı. Ve Kolej’in River District’teki lisans yurtlarının yenilenmesi Adams House’daki Randolph Hall’da devam ediyor; Adams’ın Claverly Hall ve Apthorp House ise yakın zamanda tamamlandı.

Başkan Yardımcısı Katie Lapp, “Daha az kaynağa sahip olmasına rağmen, pozitif düşünmeyi uygulayabilmek ve belirli önceliklerde ilerleme kaydedebilmek gerçekten etkileyici,” dedi. Stephanie Mitchell/Haber dosya fotoğrafı

GAZETE: Gelelim çok iyi bir mali yıl geçiren vakfa. Aslında, bu zaman diliminde piyasaların gücü nedeniyle ülke çapındaki bağışlar çok iyi performans gösterdi.

HOLLISTER: Bu doğru. Haber’da, büyük ölçüde Haber Management Company’ye teşekkürler, bağış olağanüstü bir yıl geçirdi. 2021 mali yılında, bağış getirisi yüzde 33,6 idi ve değeri 2020 mali yılı sonunda 41,9 milyar dolardan 2021 mali yılı sonunda 53,2 milyar dolara yükseldi.

GAZETE: Tabii ki, üniversite ve kolej bağışları arasında Haber, bağış büyüklüğü nedeniyle sıklıkla büyük ilgi görüyor. Bağış hakkında başka ne bilmeliyiz?

HOLLISTER: Elbette Haber, diğer birçok üniversiteye kıyasla nispeten iyi kaynaklara sahiptir, ancak popüler algının aksine, Üniversite sınırsız bir servete sahip değildir. Bağışımızın mutlak olarak oldukça büyük olduğu doğrudur, ancak büyük ölçüde, Üniversiteye veya Okullarımızdan birine hediyeler yapıldığında kararlaştırılan yasal şartlara dayalı olarak, belirli amaçlara adanmış bireysel fonlardan oluşur. Bu, bu fonların belirli mevcut hayati akademik programları ve kampüs etkinliklerini desteklemeye adandığı ve başka amaçlar için yönlendirilemeyeceği anlamına gelir. Kısacası: Vakıftan gelen yıllık dağıtımın her kuruşuna abone olunur ve misyonumuzu desteklemek için kullanılır; en büyük iki kullanım kategorisi lisans öğrencileri için mali yardım, lisansüstü bursları, öğrenci hayatı ve etkinlikleri ve profesörlükler dahil fakülte maaşlarıdır.

Haber, hem şimdiki hem de gelecekteki öğrenci ve akademisyen nesillerine fayda sağlamak için bağıştan sorumlu bir şekilde elinden geldiğince dağıtır. Sonuç olarak, bağış, Üniversitenin gelecek yıllar için mali temelini sağlayabilir.

Önemli not: Nisan ayında duyurduğumuz gibi, bağışın o tarihteki mali yıldan bugüne performansına bağlı olarak, Şirket bağışlanan herkes için daha fazla finansman sağlamaya yönelik olarak dağıtımı yüzde 1’lik artıştan yüzde 2,5’e çıkardı. faaliyetler. Artış, Haber’ın akademisyenleri ve araştırmaları finanse etmek için her yıl sorumlu bir şekilde yapabildiği kadar bağışın kazançlarını operasyonlara dağıtma niyetiyle tutarlıdır ve önümüzdeki yıl bu artışa bağlı kalacağız.

GAZETE: İleriye bakıldığında, Üniversite pandemiden çıkmak için finansal olarak nasıl konumlanıyor?

HOLLISTER: Öncelikle şunu kabul edeyim ki geçtiğimiz yıl herkes için zorlu ve fedakârlık dolu bir yıl oldu. Kaynakları akıllıca yönetmek için bir araya gelen Haber topluluğunun tüm üyelerinin vekilharçlığı sayesinde, öğretim ve araştırma yoluyla günümüzün bazı acil ve zorlu sorunlarına çözüm bulmaya devam etmek için daha iyi bir konumdayız. gelecek nesiller için bu fırsatların var olmasını sağlamak.

LAPP: Son 20 ay boyunca Üniversitenin hemen hemen her kademesinde çalışmış biri olarak ve evde çok gerçek zorluklarla, zorluklarla, kalp kırıklarıyla ve kayıplarla uğraşırken insanların enerji ve zamanlarından ne kadar harcadıklarını anlamış biri olarak, bu sadece tüm bunlara rağmen herkesin bu duruma ayak uydurması hayret verici.

Haber için parlak bir gelecek var ve bunun nedeni, ileriye dönük olumlu ivmemizin bir parçası olmaya devam edecek olan öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz, personelimiz ve araştırmacılarımız. Bizi bugün bulunduğumuz noktaya getirmek için topluluğumuzun nasıl bir araya geldiği konusunda bundan daha fazla gurur duyamazdım.