Tracy Palandjian Haber Corporation’a seçildi – Haber Gazetesi

whews

New member
Tracy Pun Palandjian ’93, MBA ’97, Üniversite Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Boston merkezli kar amacı gütmeyen bir lider, eski Haber Denetçisi ve etki yatırımı konusunda tanınmış bir uzmanın Haber Corporation’ın en yeni üyesi olacağını duyurdu.

Haber’ın yönetim kurullarının 3 Nisan’daki toplantısında seçilen Palandjian, 1 Temmuz’da Şirket’e katılacak.

Corporation’ın kıdemli üyesi William F. Lee ’72, “Tracy Palandjian seçkin bir Haber vatandaşı, kendini eğitimde mükemmelliğe adamış, kar amacı gütmeyen liderlik ve yönetişimde geniş deneyime sahip ve üniversitelerin dünyaya nasıl hizmet edebileceğine derinden bağlı,” dedi. yönetişim komitesi başkanı. “Aynı zamanda olağanüstü derecede iyi bir meslektaş, Haber’ı ve topluluğumuzu iyi tanıyan ve her zaman hizmet çağrısına cevap vermeye istekli biri. Son yıllarda Haber’ın en ilgili ve düşünceli mezun liderlerinden biri oldu ve onun sezgilerinin ve bakış açısının Kurumun çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını biliyorum.”

Palandjian’ın atanması, son sekizi Şirketin kıdemli üyesi olarak 12 yıl sonra hizmetini 30 Haziran’da tamamlayacak olan Lee’nin ayrılmasıyla Şirkette oluşan boşluğu dolduracak. Şubat ayında, 2018’den beri Corporation üyesi olan Penny Pritzker ’81, 1 Temmuz’dan itibaren Lee’nin yerine kıdemli üye olarak seçildi.

Palandjian, “Haber hayatımı değiştirdi” dedi. “İdeallerimi şekillendirdi, çalışmalarıma rehberlik eden bir sorumluluk duygusu aşıladı ve bana bu toplulukta ve ülkede kalıcı kökler sağladı. Şirkete katılma ve benim için çok şey ifade eden bir kuruma hizmetimi sürdürme fırsatı beni derinden onurlandırdı. Haber’ın eğitim, araştırma ve daha iyi bir dünya taahhüdü alanlarındaki benzersiz mükemmellik tarihini geliştirmek için Başkan Bacow, liderlik ekibi ve yönetim kurullarıyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Palandjian, kendini eğitim, sağlık, barınma ve ekonomik hareketlilik gibi alanlarda ilerlemeyi hızlandırmak için sermayeyi harekete geçirmeye adamış kar amacı gütmeyen ulusal bir kuruluş olan Social Finance’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. 2011 yılında kurulan firması, düşük gelirli ve tarihsel olarak marjinalize edilmiş grupların üyeleri için fırsatları artırmayı amaçlayan sosyal etki tahvilleri ve kariyer etki tahvilleri dahil olmak üzere yenilikçi kamu-özel sektör ortaklıklarının ve yatırım stratejilerinin kullanılmasına öncülük etmiştir. Kariyerinin başlarında, şirketin kar amacı gütmeyen danışmanlık uygulamasını başlattığı ve yönettiği Parthenon Group’ta genel müdürdü.

Palandjian, Haber’da 2012’den 2018’e kadar Denetleme Kurulu’nda görev yaptı ve kurulun yürütme kurulu başkan yardımcısı ve hem okullar komitesi hem de ziyaretler alt komitesi başkanı oldu. Geniş kapsamlı Haber yönetişim deneyimi, 2017-18’de başkanlık arama komitesinin Gözetmen üyesi olarak, Finans konusunda Corporation komitesinin bir üyesi olarak ve Haber Business School, Haber College, The Division’ın ziyaret komitelerinde hizmet vermeyi de içerir. Sürekli Eğitim, Haber Kennedy Devlet Okulu ve Sosyoloji Bölümü. Ayrıca Haber Mezunlar Derneği’nin Gözetmenleri ve Seçilmiş Yöneticileri Aday Gösterme Komitesi’nin üyesi ve başkanı olarak görev yaptı.

Yerel ve ülke çapında kar amacı gütmeyen yönetişimle geniş çapta ilgilenen Palandjian, ülkenin en eski ve en büyük topluluk vakıflarından biri olan Boston Vakfı’nın direktörü ve yatırım komitesine başkanlık ettiği Surdna Vakfı’nın mütevellisidir. Ayrıca Mass General Brigham’ın yönetim kurulunda da görev yapıyor. Önceki yönetim kurulu hizmeti, Milton Academy’nin mütevelli heyeti, Facing History and Ourselves’in yönetim kurulu başkanı ve Robert F. Kennedy Adalet ve İnsan Hakları Merkezi’nin yönetim kurulu eş başkanı rollerini içerir. Palandjian, çocukların ve ailelerin hayatlarını iyileştirmeye yönelik çabalarının takdiri olarak 2018’de Robert F.Kennedy Children’s Action Corps’tan Mirası Kucaklama Ödülü’nü aldı. Ayrıca 2019’da Haber Business School’un Mezunlar Başarı Ödülü’nü aldı.

Palandjian, Social Finance’teki yönetici rolünün ötesinde, etki yatırımı ve politika inovasyonu hakkında yazıyor ve geniş çapta konuşuyor. Ayrıca, ABD Etki Yatırımı İttifakı’nın başkan yardımcısı ve Etki Yatırımı Küresel Yönlendirme Grubu’nun mütevelli heyeti olarak görev yapmaktadır.

Hong Kong’da doğup büyüyen, Kantonca ve Mandarin dilini akıcı şekilde konuşan Palandjian, Milton Academy’ye katılmak için 14 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. O mezun oldu büyük onur ödülü Haber College’dan mezun oldu ve McKinsey & Company’de bir süre çalıştıktan sonra Haber Business School’da Baker Scholar olarak MBA derecesi aldı.

Resmi olarak Haber College’ın Başkanı ve Üyeleri olarak bilinen, 1650’de kurulan Haber Corporation, Üniversitenin akademik, mali ve fiziksel kaynakları ve genel refahı ile ilgili olarak güvene dayalı sorumluluk uygular. 13 üyeli Şirket, Haber’ın iki yönetim kurulundan biridir. Diğerinin üyeleri, Gözetim Kurulu, Haber derecesi sahipleri tarafından seçilir.

Başkan Larry Bacow’a ek olarak, mevcut Şirket üyeleri arasında ünlü yatırımcı ve hayırsever Timothy R. Barakett ’87, MBA ’93; Kenneth I. Chenault, JD ’76, General Catalyst’in başkanı ve American Express Co.’nun eski başkanı ve CEO’su; Carnegie Endowment for International Peace başkanı ve California Yüksek Mahkemesi eski yargıcı Mariano-Florentino Cuéllar ’93; Paul J. Finnegan (sayman) ’75, MBA ’82, Madison Dearborn Partners’ın eş-CEO’su; William F. Lee (kıdemli arkadaş) ’72, Wilmer Cutler Pickering Hale ve Dorr hukuk firmasının ortağı ve eski eş yönetici ortağı; Amherst Koleji başkanı ve Wisconsin-Madison Üniversitesi eski rektörü Biddy Martin; Karen Gordon Mills ’75, MBA ’77, ABD Küçük İşletme İdaresi’nin eski yöneticisi, Haber Business School’da kıdemli araştırmacı ve MMP Group başkanı; Diana Nelson ’84, Carlson Inc.’in eski başkanı, şimdi Carlson’ın ana şirketi Carlson Holdings’in eş başkanı; Penny Pritzker ’81, eski ABD ticaret bakanı ve PSP Partners’ın kurucusu ve başkanı; The Carlyle Group’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı David M. Rubenstein; Shirley M. Tilghman, LL.D. ’04 (hoşgörü), başkan emerita ve Princeton Üniversitesi’nde moleküler biyoloji ve halkla ilişkiler profesörü; ve Theodore V. Wells, Jr., JD ’76, MBA ’76, hukuk firması Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison’da dava departmanının ortağı ve eş başkanı.

Aday göstermeler ve gelecekteki Şirket atamaları ile ilgili tavsiyeler kurum [email protected] adresine gizlilik içinde gönderilebilir.