Timothy R. Barakett, Haber saymanı seçildi – Haber Gazetesi

whews

New member
2019’dan beri Haber Corporation’ın bir üyesi olan Timothy R. Barakett, 1 Temmuz’dan itibaren Üniversitenin saymanı olacak. Şirketin bir üyesi olarak devam edecek olan Paul J. Finnegan’ın yerini alacak.

Barakett ’87, MBA ’93, finans alanında son derece saygın bir uzman, aktif bir yatırımcı ve hayırsever ve eğitim, sağlık ve ötesinde deneyimli bir mütevellidir. Ayrıca, Haber Mezun İşleri ve Gelişimi’nde, özellikle öğrenci mali yardımını artırma çabalarında, son derece ilgili bir gönüllü liderdir.

Sayman olarak Barakett, Üniversitenin iç finans ekibiyle yakın ortaklık içinde Üniversite maliyesini denetleme sorumluluğunu artıracaktır. Geçen yıl katıldığı Haber Management Company’nin (HMC) yönetim kurulunda görevine devam edecek. Sayman, Üniversite rektörü ile birlikte, yalnızca Anonim Şirket üyesi olarak değil, aynı zamanda re’sen gözetleme kurulu üyesi.

Barakett’in yeni rolü, Başkan Larry Bacow, seçilen Başkan Claudine Gay ve Corporation’ın kıdemli üyesi Penny Pritzker’den gelen bir mesajla duyuruldu. “Okullar arasında yakın bağları olan ve Haber’da düşük ve orta gelirli ailelerden gelen öğrenciler için eğitim fırsatları sağlama konusunda özellikle güçlü ilgisi olan Haber’ın en kendini adamış mezunları arasında yer alıyor” diye yazdılar. “Tim’in bu önemli role adım attığı için şanslıyız.”

Finnegan ’75, MBA ’82, Chicago merkezli yatırım şirketi Madison Dearborn Partners’ın kurucu ortağı ve eş-CEO’su, uzun süredir Üniversitenin en sadık gönüllü liderlerinden biri olmuştur. Haber Mezunlar Derneği’nin eski başkanı, eski bir Haber Denetçisi ve Üniversitenin liderlik ekibinin güvenilir bir danışmanı olarak, 2012’den beri Şirkette ve 2014’ten beri sayman olarak görev yapmaktadır. 2023-24’e kadar Kurumun bir üyesi olarak devam ederken , HMC yönetim kurulu başkanı olarak kalacaktır.

Bacow, Gay ve Pritzker, “Paul, Üniversitenin COVID-19 salgınının ortaya çıkardığı mali zorlukları aşmasına yardımcı olma rolü de dahil olmak üzere Haber’a olağanüstü bir bağlılık ve etkinlikle hizmet etti” diye yazdı. “Önümüzdeki yıl olağanüstü hizmetini kutlamak için fırsatları dört gözle bekliyoruz.”

Barakett, 2019’da Şirkete katıldığından beri Şirket finans komitesinin kilit bir üyesidir. Yönetim kurullarının mezun işleri ve gelişimi ortak komitesinin yanı sıra HMC yönetim kurulunun bir üyesidir ve 2021’den beri Gözetim Kurulu ile şirket irtibatı.

Montreal doğumlu olan Barakett, Haber College’da birinci nesil bir üniversite öğrencisiydi ve daha sonra Haber Business School’da okudu. Üniversitede yıldız bir hokey oyuncusu olan Barakett, 1987’de Kanada Takımının bir üyesiydi ve dikkatini finansa kaydırmadan önce İsviçre’de profesyonel hokey oynadı. Çeşitlendirilmiş bir varlık yönetimi şirketi olan Atticus Capital’i kurdu ve yönetti ve burada 15 yıl başkan ve CEO olarak görev yaptı. Onun liderliği altında, firma zirvede 20 milyar doları aşan varlıklara ulaştı. Barakett, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek ve hayırsever çıkarlarını sürdürmek için 2010 yılında Atticus Capital’i kurdu. Şu anda New York merkezli özel bir yatırım şirketi olan TRB Advisors’ın başkanı ve CEO’sudur.

Barakett, “Haber hayatımı daha iyiye doğru değiştirdi ve Haber’ın aynısını pek çok kişi için yapmasına yardım etme fırsatı bulduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum” dedi. “Paul Finnegan sayman olarak olağanüstü bir iş çıkardı. Takip etmesi zor bir oyuncu olacak ve onunla bir yıl daha şirkette ortaklığım olacağı için mutluyum. Ayrıca yeni bir başkanın yanında yeni görevimi üstlenme ihtimali beni heyecanlandırıyor. Claudine Gay’e büyük bir hayranlığım var ve onun ve Haber’ın önümüzdeki yıllarda başarılı olmasına yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi yapmayı umuyorum.”

Paul J. Finnegan, Haber Management Company yönetim kurulu başkanı olarak kalmaya devam edecek.

Bir dizi Haber Okulu ile geniş bir ilişki içinde olan Barakett, şu anda Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Konseyi, Haber Business School Dekan Danışmanları Kurulu, Eğitim Enstitüsü Dekan Danışma Kurulu ve Haber Chan Halk Sağlığı Okulu Mali Yardım’da görev yapmaktadır. Görev Gücü. Üniversite Kaynakları Komitesi’nin uzun süredir üyesi olan FAS Mali Yardım Çalışma Grubu’nun eş başkanlığını yapmaktadır.

Barakett, birinci nesil ve düşük gelirli öğrenciler için eğitim fırsatlarını kolaylaştırmada lider olmuştur. Barakett ailesinin mali yardımı desteklemek için Haber’a yaptığı en büyük hediye, düşük gelirli ailelerden gelen birinci sınıf öğrencilerine başlangıç hibelerinin başlatılması için kritik öneme sahipti. Daha geniş hayırseverliği, fırsat, eşitlik ve eğitim, sağlık hizmetleri ve diğer alanlarda katılımı teşvik etme çabalarını vurguladı.

Scituate, Massachusetts doğumlu Finnegan, 2008’de Haber Denetleme Kurulu’na seçildi. 2012’de Corporation’a seçilmeden önce yönetim kurulunun finans, yönetim ve yönetim komitesinin başkanı olarak görev yaptı. finans komitesine ve HMC yönetim kuruluna başkanlık etti ve iki başkanlık aramasında yer aldı. HMC başkanı olarak, mevcut HMC CEO’su Narv Narvekar’ın aranmasına öncülük etti ve HMC’nin yönetim, organizasyon ve yatırım yaklaşımında bir dizi değişikliğin yönlendirilmesine yardımcı oldu.

Finnegan, “Tim Barakett, Haber’ın yeni saymanı olarak mükemmel bir iş çıkaracak” dedi. “Yaptığı her şeye finansal uzmanlık, derin Haber bilgisi, sağlam muhakeme ve mesleki, işbirlikçi bir yaklaşım getiriyor. Sayman olarak hizmet etmek benim için gerçekten tatmin edici bir deneyim oldu. Şirketteki son yılımda Tim’e elimden gelen her şekilde yardım etmeyi değil, aynı zamanda Massachusetts Hall’a taşınırken müthiş yeni başkanımız Claudine Gay’i desteklemeyi de dört gözle bekliyorum.

2006-07’de Haber Mezunlar Derneği Başkanı olan Finnegan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlar Konseyi, Haber Business School Dekan Danışmanları Kurulu, Haber Chan Halk Sağlığı Okulu Liderlik Konseyi ve Liderlik Konseyi’nin şu anki üyesidir. Haber Kennedy Hükümet Okulu Kamu Liderliği Merkezi. 2018’de sona eren Haber Kampanyası’nın hem planlama komitesine hem de yürütme komitesine eş başkanlık etti. Ayrıca, HBS Fonu’nun başkanı olan Üniversite Kaynakları Komitesi’nin uzun süreli bir üyesi olarak görev yaptı ve bağış toplama lideriydi. 1975 Kolej Sınıfı. 2009’dan 2011’e kadar, Üniversitenin mali yönetim komitesinin üç mezun üyesinden biri olarak görev yaptı. Haber College Fund tarafından üstün hizmet için verilen Richard T. Flood Ödülü’nün eski bir alıcısıdır.

K-12 eğitimine büyük ilgi duyan Chicago bölgesindeki sivil yaşamda aktif olan Finnegan, TFA’nın ulusal yönetim kurulunun eski saymanı ve TFA’nın eski mali işler müdürü olan Teach For America’nın Chicago bölge danışma kurulunun bir üyesi ve eski başkanıdır. Chicago Küresel İlişkiler Konseyi yönetim kurulu.