Thomas Hollister, Üniversite CFO’su olarak istifa edecek – Haber Gazetesi

whews

New member
Haber’ın mali işler müdürü ve finanstan sorumlu başkan yardımcısı Thomas J. Hollister Perşembe günü yaptığı açıklamada, akademik yılın sonunda görevinden ayrılacağını ve emekli olacağını duyurdu. 2015’te Haber’ın en üst düzey mali sorumlusu olarak atanmasından bu yana Hollister, üniversitenin kaynaklarının ekonomik genişleme, belirsizlik ve kriz yoluyla yönetilmesine öncülük etti.

Başkan Larry Bacow, Hollister’ı 20 yılı aşkın süredir tanıdığını belirterek, ondan “olağanüstü bir akıl hocası, düşünceli bir danışman ve son derece sofistike bir finansal stratejist” olarak bahsetti.

“Üniversite genelinde, hem merkezde hem de Okullarda öncelikler konusundaki anlayışı, Şirket ve diğer liderlerle yaptığı çalışmaları ilerletti. Bizi gelecek için iyi konumlandırdı, ”dedi Bacow. “Bu, özellikle pandeminin başlangıcında, benzeri görülmemiş zorluklar varsayımlarımızın ve fikirlerimizin çoğunu alt üst ettiğinde doğruydu. Şimdi, büyük ölçüde Tom’un liderliği sayesinde, iklim değişikliğinin zorluklarını ele almaktan Allston’daki toplum odaklı çabalarımızı ilerletmeye ve eğitim alanındaki engelleri kaldırmaya kadar, misyonumuzu ve değerlerimizi merkez alan alanlara yatırım yapacak konumdayız. ve ekonomik fırsat. Onun bilgisinden ve bilgeliğinden faydalandığımız için çok şanslıyız.”

Hollister, Haber’ı pandeminin getirdiği benzeri görülmemiş zorluklar arasında çevik ve dirençli kalacak şekilde konumlandırdı. Haber’ın Büyük Durgunluk dönemindeki mali yönetiminden öğrendiği derslerden yararlanarak, Haber’ın gelecekteki ekonomik gerilemelere karşı hazırlıklı olmasını sağlamak için Üniversite genelindeki finans ekipleriyle durgunluk planlamasına öncülük etti. Bu planlama, Üniversite finansmanının büyük ölçüde uzak operasyonlara geçişten etkilendiği 2020 ve 2021’de hayati önemde oldu. Önemli gelir kayıplarıyla karşı karşıya kalmalarına rağmen, Okullar ve birimler öğrenciler, öğretim üyeleri ve araştırmacılar için akademik ilerlemeyi destekleyen ve diğer görev odaklı öncelikleri geliştiren stratejiler uygulayabildiler.

“Şimdi, büyük ölçüde Tom’un liderliği sayesinde, iklim değişikliğinin zorluklarını ele almaktan Allston’daki topluluk odaklı çabalarımızı ilerletmeye, eğitim ve öğretimin önündeki engelleri kaldırmaya kadar, misyonumuzu ve değerlerimizi merkez alan alanlara yatırım yapacak konumdayız. Ekonomik fırsat.”

— Larry Bacow, Haber başkanı

Haber’ın başkan yardımcısı Meredith Weenick, “Tom’un Haber, yüksek öğrenim ve ülkemiz için en zorlu ekonomik dönemlerden birinde işbirlikçi ve düşünceli liderliğinin etkisi göz ardı edilemez” dedi.

“CFO rolüne geldiği andan itibaren Tom, Üniversitenin mali durumuyla ilgili topluluğumuz genelinde anlayışı derinleştirmeye, ortak kurumsal öncelikler etrafında fikir birliği oluşturmaya ve uzun vadeli mali sürdürülebilirliğin temellerini atmaya kasıtlı olarak odaklandı. Weenick, “Bu, Haber’ın bir sonraki büyük ekonomik krizi atlatmak için iyi bir konumda olmasını sağlamak için durgunluk planlamasına yönelik işbirlikçi yaklaşımından daha açık değildi” dedi. “Bu kriz, COVID-19 salgınıyla birlikte çoğumuzun düşündüğünden daha erken geldi, ancak liderliğini yaptığı süreçte çizilen adımlar, Haber’ın öğrencilerimizin akademik ilerlemesini ve araştırmanın sürekliliğini sağlama becerisinin merkezinde yer alırken, aynı zamanda finansal yardım, program geliştirme ve önemli sermaye projeleri gibi uzun vadeli misyon odaklı önceliklere yatırım yapın.”

Haber saymanı Paul Finnegan, Hollister’ı Üniversitenin mali denetimini geliştiren ve merkez ile Okullar arasındaki ilişkiyi güçlendiren olağanüstü bir lider olarak tanımladı.

“Haber, yüksek öğrenim ve ulusumuz için en zorlu ekonomik dönemlerden birinde Tom’un işbirlikçi ve düşünceli liderliğinin etkisi göz ardı edilemez.”

— Meredith Weenick, Haber’ın başkan yardımcısı

“Yıllar boyunca hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çok sayıda mali işler müdürü ile çalışma fırsatım oldu. Tom kolaylıkla en iyilerden biridir. Rakamlara sakin hakimiyeti hepimiz için bir rahatlık oldu. Tom’un Üniversitenin mali gözetimi üzerindeki etkisi olağanüstü olmuştur ve merkez ile Okullar arasındaki ilişki hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Hepsinin ötesinde, Tom harika bir insan. Onunla yakın çalışmak bir onurdu,” dedi Finnegan.

Haber’a katılmadan önce Hollister, Citizens Bank of Massachusetts’in başkanı ve başkanı, Charter One Bank’ın başkanı ve başkanı, Citizens Financial Group’un başkan yardımcısı ve Global Partners’ın operasyon müdürü ve finans müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca Tufts Tıp Merkezi, Wheaton College ve Greater Boston Ticaret Odası’nın yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Hollister, “Üniversiteye hizmet etmek ve dünyamızda iyilik için olağanüstü bir güç olan böylesine seçkin bir öğretim ve araştırma kurumunda rol oynamak inanılmaz bir ayrıcalıktı” dedi.

Weenick, Hollister’ın halefini arama sürecinin başladığını söyledi. Bu sürecin bir parçası olarak, bir yönetici arama firması ve danışma komitesi önümüzdeki haftalarda açıklanacak.