‘Savaşı onlar başlattı’: Vladimir Putin, Rusya’yı ortadan kaldırmaya çalışan Batı’ya saldırıyor

QAvvap

New member
YENİ DELHİ: Batı savaşı başlattı ve Ukrayna’yı Rusya’yı yok etmek için bir araç olarak kullanıyor…

Putin agresif bir konuşmada, geçen yıl 24 Şubat’ta başlayan ve Soğuk Savaş’ın derinliklerinden bu yana Batı ile en büyük çatışmaya yol açan Ukrayna saldırısını “sistematik” olarak sürdürme sözü verdi.

Ayrıca Moskova’nın, ABD ile kalan son nükleer silah kontrol paktı olan New START anlaşmasına katılımını askıya aldığını ve Washington ile Ukrayna’daki çatışmalar nedeniyle çıtayı yükselttiğini duyurdu.
İşte Putin’in konuşmasından önemli noktalar:

• Bu konuşmayı, ülkemiz için zor bir dönüm noktası olduğunu hepimizin bildiği, tüm dünyada köklü ve geri dönüşü olmayan değişimlerin yaşandığı, ülkemizin ve insanımızın geleceğini şekillendirecek önemli tarihi olayların her birimizin bir araya geldiği bir dönemde yapıyorum. bize çok büyük bir sorumluluk düşüyor.
  • Ülkemizin ve vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli tedbirleri bir yıl önce almaya başladık. Tehdidin arttığını gördük, Donbas’ta kanlı bir operasyon hazırlandı… Savaşı onlar başlattı.
  • Adım adım, dikkatli ve tutarlı bir şekilde karşılaştığımız görevleri çözeriz.
  • Savaşçılarımız gelecek için, tarihsel adaletin yeniden tesis edilmesi için savaşıyor. Sevdiklerini kaybeden ailelere destek olmak bizim görevimiz. Gazileri ve düşmüş askerleri desteklemek için özel bir devlet fonu oluşturmayı öneriyorum.
  • Kiev biyolojik ve nükleer silahları toplamaya çalıştı.
  • 2014’ten beri Donbas (halkı) kendi topraklarında yaşama, anadillerini konuşma hakları için mücadele ediyor. Abluka ve sürekli bombardıman koşullarında savaştılar ve pes etmediler, Kiev rejiminin kılık değiştirmemiş nefreti. Rusya’nın onları kurtarmaya geleceğine inandılar ve beklediler. Bu arada, bu sorunu barışçıl yollarla çözmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bu çok zor çatışmadan barışçıl bir şekilde çıkmak için sabırla müzakere etmeye çalıştık ama arkamızdan bambaşka bir senaryo hazırlanıyordu.
  • Tekrarlamak istiyorum: savaştan suçlular ve biz savaşı durdurmak için şiddet kullanıyoruz.
  • 1930’larda West, fiilen Nazilerin Almanya’da iktidara gelmesinin yolunu açtı ve şimdi onlar Ukrayna’yı “Rusya karşıtı” yapıyorlar.
  • Batı’nın amacı, saldırganlığı Doğu’ya yönlendirmek ve rekabeti ortadan kaldırmaktır. Batı’nın Rusya karşıtı politikasının ardındaki amaç, Avrupa’da savaş başlatmak ve rakiplerini ortadan kaldırmaktır. Batı, yerel bir çatışmanın küresel bir çatışmaya dönüşmesini istiyor.
  • Batı zaten Ukrayna’ya askeri yardım için 150 milyar dolar harcadı ve para durmuyor.
  • Rusya’nın bekası tehlikede. Batı ekonomik olarak bizimle savaşıyor, bu işe yaramayacak. Batı, fiyat artışlarına, iş kayıplarına neden oldu. West, altın ve döviz rezervlerimizi çaldı. Rusya karşıtı yaptırımlar sadece bir araç, Batı’nın amacı ise Rus halkına acı çektirmek.
  • Rus ekonomisi Batılıların düşündüğünden çok daha güçlü çıktı.
  • Batı tarihi gerçekleri çarpıtıyor, kültürümüze, Rus Ortodoks Kilisesi’ne ve ülkemizin diğer geleneksel dinlerine sürekli saldırıyor.
  • Batı’nın kendi halklarına yaptığına bakın: Ailenin, kültürel ve ulusal kimliğin yok edilmesi, sapkınlık ve çocuk istismarı norm ilan ediliyor. Ve rahipler eşcinsel evlilikleri emretmeye zorlanıyor.
  • Anglikan Kilisesi, cinsiyetten bağımsız bir Tanrı fikrini ele almayı amaçlıyor… Batı’da milyonlarca insan, gerçek bir ruhsal felakete sürüklendiklerini anlıyor.
  • Batı’nın, her zaman aynı zehre sahip olan – vatanlarını hor gören ve bu zehri ödemeye istekli olanlara satarak para kazanma arzusu olan – ulusal hainlere güvenerek toplumumuzu baltalamaya ve bölmeye çalışacağı açıktır. onun için.
  • Ordu ve Donanmayı güçlendirmeye yönelik müteakip adımlar, özel askeri operasyon deneyimlerini dikkate almalıdır. Tüm askeri bileşenler için yüksek bir seviyeye ulaşmalıyız.
  • Ukrayna halkının, bu ülkeyi siyasi, askeri ve ekonomik açıdan etkin bir şekilde işgal eden Kiev rejimi ve onun Batılı derebeylerinin rehinesi haline geldiğini sık sık söyledim.
  • Dünyada hiçbir ülkenin Amerika Birleşik Devletleri kadar yurtdışında askeri üssü olmadığını vurgulamak istiyorum. Dünyada yüzlercesi var.
  • Tüm dünya, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması da dahil olmak üzere temel silahlanma anlaşmalarından çekildiğini gördü. Dünya barışını koruyan temel anlaşmaları tek taraflı olarak parçaladılar. Bunu neden yaptılar? Sadece yapabildiğin için
  • Federasyonun (Ukrayna tarafından ilhak edilmiş) bu yeni vatandaşlarının sosyo-ekonomik iyileşmesi ve gelişimi için geniş çaplı bir program oluşturmaya şimdiden başladık ve devam edeceğiz. Yeniden Rusya’nın iç denizi haline gelen Azak Denizi’ndeki limanlarda iş ve istihdamı canlandırmaktan, Kırım’da yaptığımız gibi yeni modern yollar yapmaktan bahsediyoruz.
Uzmanlar, Putin’in konuşmasının neredeyse bir yıldır devam eden çatışma için ağırlıklı olarak Batı’yı suçlamaktan ibaret olacağını tahmin etmişti.

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'ya yaptığı sürpriz ziyarette 500 milyon dolarlık yeni bir askeri yardım paketi sözü verdi.

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya yaptığı sürpriz ziyarette 500 milyon dolarlık yeni bir askeri yardım paketi sözü verdi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Pazar günü Kiev’i ziyaret etmesi ve Ukrayna’yı ne pahasına olursa olsun destekleme sözü, Rusya başkanını daha da kızdırmış gibi görünüyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin birinci yıldönümünün arifesinde Biden, Kiev’e “sarsılmaz bağlılığını” ifade etti ve güç durumdaki ülkeye, çoğu Amerikalının ayak uydurmakta zorlandığı bir ABD nakit musluğu tarafından 500 milyon dolarlık ek yardım sözü verdi.
Kol saati Vladimir Putin, Rus parlamentosuna seslendi: ‘Batı, insanların dikkatini yolsuzluk ve skandallardan uzaklaştırıyor’