Rusya: Ukrayna’nın askeri yönetim, iletişim ve enerji sistemlerine saldırı düzenledik

ERALP

Global Mod
Mod
Rusya: Ukrayna’nın askeri yönetim, iletişim ve enerji sistemlerine saldırı düzenledik
Konaşenkov, Rus ordusunun Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki eylemleri konusunda açıklamada bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’daki bazen şehirlere füze saldırıları düzenlemesine ilişkin Konaşenkov, “Rusya Silahlı Kuvvetleri, zaman Ukrayna’nın askeri yönetim, iletişim ve enerji sistemlerinin unsurlarına yönelik uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahla yetişkin çapta saldırı düzenledi. Saldırının hedefine ulaşıldı. Belirlenen tüm unsurlar vuruldu.” ifadesini kullandı.

Ukrayna ordusunun Kupyansk yönündeki saldırılarının püskürtüldüğünü nâkil Konaşenkov, buradaki çatışmalarda 40’tan fazla Ukraynalı askerin etkisiz hale getirildiğini, 5 tank, 4 zırhlı vasıta ile 15 otomobilin yok edildiğini ileri sürdü.

Mıkolayiv ve Kriviy Rig yönlerinde 60’ı sayı Ukraynalı askerin öldürüldüğünü, 9 tank, 16 zırhlı vasıta ve 17 otomobilin imha edildiğini iddia fail Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ilgili 6 yönetim merkezi, 5 mühimmat deposu ile 2 yakıt deposunun yok edildiğini belirtti.

Konaşenkov, Herson bölgesinde “Mig-29” tipi uçağı ile çeşitleri bölgelerde 6 insansız hava aracının düşürüldüğünü söyleyerek “Bugüne kadar Ukrayna’ya ilgili 318 uçak, 159 helikopter, 2 1000 188 insansız hava uzlaştıran, 379 hava savunma füze sistemi, 5 1000 604 tank ve zırhlı vasıta, 866 sayı namlulu roketatar, 3 1000 462 obüs ve havan topu, 6 1000 463 özel askeri vasıta yok edildi.” ifadesini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.