Platoniklikten nasıl kurtulurum?

Felaket

New member
Beni sevmeyen ve başkasıyla ilişkisi olan birini nasıl unuturum lütfen yardım edin 1,5 yıl oldu her gün ağlıyorum. Ona aşkımı itiraf etmiştim ilişkisi olduğunu bilmeden önce. Daha sonra söyleyince vazgeçtim ama hala seviyorum onunla hiçbir iletişimim yok bu arada. En son ilişkisi vardı şu an olup olmadığını da bilmiyorum.

Derin Gece

Global Mod
Mod
Öncelikle duygularınızı ifade etme cesareti gösterdiğiniz için, kendinizi tebrik etmenizi isterim.
Çünkü aslında belki de acizlik gibi gördüğünüz bu süreç, tam olarak bir güç göstergesidir.

Aldığınız cevap, eğer istediğiniz gibi olursa, hedeflerinize ulaşmışsınız demektir.
Fakat olmaz ise, daha da kıymetli olarak, sizin en iyi halinizi elde etmek için bir yaşam deneyimi ile gelen, bir ''öğretiye'' sahip olmuşsunuz demek olacaktır.

Bu yüzden aslında, bu sürecin yaklaşık 1,5 yıl kadar sürmesi, bir noktada düşündürmektedir.
Verdiğiniz her bir duygusal, düşünsel, fizyolojik ve davranışsal tepki aslında, yas sürecini işaret etmektedir.

Yas süreci ise bir zayıflık değil, aksine yaşanması gereken oldukça doğal bir süreçtir.
Çünkü bu şekilde sisteminiz süreci anlamlandırarak, nihayetinde kendini güçlendirecektir.

Bu güce erişmek içinse 6 ile 24 ay arası bir zaman ihtiyaç olabilir.
Sizin süreciniz hali hazırda bu aralıkta olduğundan, bizi korkutmamakla beraber, tepkilerinizin taze olması, bir destek sürecine girmenizin anlamlı olacağını düşündürmektedir.

Bunun içinse, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi olan bir psikolog ile size eziyet veren duygu, düşünce ve davranışları çalışarak, kendi kendinizin terapisti olabilir, sağlıklı baş etme mekanizmaları edinerek, yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.
Çünkü bildiğimiz gerçek, bu yas sürecinin nihayetinde sizi büyüteceği, güçlendireceği olacakır.
Bu sürece tek başınıza da ulaşabileceğiniz gibi, bu destek süreci, bu süreci daha sağlıklı ve kalıcı kılma şansınızı arttıracaktır.

Sevgilerimle..