Penny Pritzker ’81’den Haber ekonomisi için yeni bir çığır açacak hediye – Haber Gazetesi

whews

New member
Hayırsever, girişimci, sivil lider ve eski ABD ticaret bakanı Penny Pritzker ’81, Haber’ın Fen-Edebiyat Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü desteklemek için bugün 100 milyon dolarlık bir hediye yaptığını duyurdu. Pritzker’in armağanı, bölüm için yeni bir ev yaratılmasına yardımcı olacak ve fakülte, yüksek lisans öğrencileri ve lisans öğrencilerinin bölüm içinde ve üniversite genelinde öğretim, araştırma ve işbirliğine yönelik dinamik yeni yaklaşımları takip etmelerini sağlayarak küresel etkisini güçlendirecektir.

Pritzker’in otuz yılı aşkın iş ve sivil liderliği, Chicago’daki ve ülke çapındaki düşük gelirli ailelerin ekonomik beklentilerini iyileştirme çabaları da dahil olmak üzere, kapsayıcılık ve fırsatlara önemli ölçüde odaklanmayı içeriyor. Pek çok hayırsever çabası arasında, kısa süre önce Smithsonian Amerikan Kadın Tarihi Müzesi’nin danışma kuruluna seçildi ve memleketi için daha kapsayıcı ekonomik büyüme sağlayan birinci sınıf bir teknoloji merkezine dönüştürmek için çalışan kar amacı gütmeyen Chicago’s P33’ün kurucu ortağı. daha fazla kadın ve beyaz olmayan insan. Haber Overseer olarak altı yıllık bir dönem ve 2018’den beri Haber Corporation’ın bir üyesi olmak da dahil olmak üzere çeşitli gönüllü liderlik rollerinde uzun süredir üniversitede aktif olarak hizmet vermektedir.

“Penny Pritzker, bir mezunun olmasını umduğumuz her şeye sahip – başarılı ve ilkeli bir lider, gerçek ve yorulmak bilmez bir kamu görevlisi ve kendisini bilginin peşinde koşmaya ve ekonomik fırsatları genişletmeye adamış Haber’ın ve diğer kurumların sadık bir destekçisi.” Başkan Larry Bacow. “Birçok kuruluş, eşi Bryan ile cömertçe paylaştıkları zaman ve kaynaklardan yararlandı ve bu olağanüstü hediye için inanılmaz derecede minnettarız. Öğrencilerimiz ve fakültemiz için olduğu kadar çalışmalarından faydalanacak herkes için çok büyük fırsatlar yaratacaktır.”

Pritzker’in armağanıyla desteklenen yeni alan, inovasyon ve fırsatları teşvik etmeyi, ekonomi biliminin en son uygulamalarını küresel ölçekte gerçeğe dönüştürmeyi ve sürekli ekonomik eşitsizlik, halk sağlığı acil durumları gibi toplumun en acil zorluklarından bazılarını çözmeyi amaçlayan araştırmaları derinleştirmeyi amaçlıyor. , ceza adalet sistemi eşitsizlikleri ve iklim krizi.

Pritzker, “Bugünün Haber Ekonomi Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, toplumumuzda daha fazla fırsat merdiveni yaratmak ve gelecek nesiller için sivil odaklı liderliğe ilham vermek istiyor” dedi. “Bu hedefler beni, ülkemizde ve dünyada daha fazla insan için daha kapsayıcı bir ekonominin itici güçlerini anlamak için onların inanılmaz, son teknoloji çalışmalarını destekleme konusunda motive etti. Umarım bu hediye, sadece bölüm içinde değil, üniversite genelinde öğretim ve araştırmaya yönelik işbirlikçi yaklaşımları destekleyecek ve hızlandıracak muhteşem bir bina ile Haber ekonomisi için yeni bir çağı etkinleştirecek ve harekete geçirecektir. Bu ortak çalışmadan ortaya çıkan keşiflerin, ülkemizde ve dünyada daha geniş bir anlayışa katkıda bulunabileceğinden eminim.”

Fakülte, birbirlerinden bir şeyler öğrenmek ve yeni alanda keşifleri paylaşmak için daha fazla fırsata sahip olmayı, yeni ve genç meslektaşlarına verdikleri danışmanlığı geliştirmeyi ve daha güçlü öğrenci etkileşiminden yararlanmayı umduklarını söyledi. Yeni bina, bölümün araştırmaları pekiştirmesine, lisans katılımını ve lisansüstü eğitimi zenginleştirmesine ve yeni işbirlikleri ve ortaklıklara izin vermesine olanak tanıyacak. Ayrıca, departmanın gelişen ve giderek çeşitlenen bir alanın ihtiyaçlarını daha iyi karşılamasını sağlayacaktır. Bu ve diğer yollarla, hediye, ekonominin ulusal ve uluslararası tartışmaları şekillendiren ve ülkenin ve dünyanın gelecekteki liderlerini eğiten araştırma ve bilim üretme gücünü geliştirmesine izin verecektir.

Edgerley Ailesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Claudine Gay, “Bu ilham verici hediye, Haber’da ekonomi için önemli bir olasılık ve vaat anında gelen, nesilde bir kez karşılaşılabilecek bir fırsattır” dedi. “Bazıları dünyanın en saygın, beğenilen ve etkili araştırmacıları ve eğitimcilerinden oluşan ekonomi fakültemiz, bölüm içinde ve üniversite genelinde ve ayrıca Haber dışındaki meslektaşlar ve uygulayıcılarla yeni ve gelişmiş yollarla işbirliği yapıyor. Penny’nin, bu hediyenin olağanüstü yeni nesil Haber ekonomi liderlerini desteklemeye yardımcı olacağı, onlara eşitlik ve fırsata odaklanma da dahil olmak üzere cesur yeni fikirler geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları araçları ve alanları sağlayacağı ve tüm departmanın gerçek bir fark yaratma yeteneğini artıracağı konusundaki heyecanını paylaşıyorum. Dünya.”

Gay, Pritzker’in “şaşırtıcı cömertliği ve olağanüstü vizyonu” nedeniyle, “bölüm, burs ve öğretimde daha da büyük, geniş kapsamlı yeniliklerle beslenen, çığır açan yeni bir çağa girmeye hazırlanıyor” diye ekledi.

Ekonomi fakültesi, 11 Nobel Ödülü de dahil olmak üzere, alanda liderlik ve çığır açan araştırmalar için sayısız onur kazandı. Diğer yeni ödül kazananlar arasında hem John Bates Clark Madalyası hem de MacArthur Ödülü ile ödüllendirilen Isaiah Andrews; Andrew Carnegie Bursu kazanan Stefanie Stantcheva; ve bir başka Clark Madalyası sahibi Melissa Dell.

Fred ve Eleanor Glimp Ekonomi Profesörü olan bölüm başkanı Ed Glaeser, “İyi binalar, atılımlar yaratan etkileşim türlerini teşvik eder” dedi. “Bu hediye, en iyi öğrencileri çekmemizi, kariyerinin başındaki öğretim üyelerinin buraya gelmesini sağlamamızı ve aynı derecede önemlisi, burada bulunanlara ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için enerji vermemizi sağlayacak. Fikirlerin bir zihinden diğerine fışkırmasını sağlayan yakınlığı istiyoruz — işbirlikçi yaratıcılığın bu şekilde gerçekleştiğine inanıyoruz.”

William A. Ackman Kamu Ekonomisi Profesörü Raj Chetty, Pritzker’in vizyonunun, kendisinin yönetici olarak görev yaptığı Haber merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluş Opportunity Insights’ın misyonuyla uyumlu olduğunu söyledi. “Çalışmamız, tam olarak çeşitli şekillerde kapsayıcılığa odaklanmaktır – farklı geçmişlerden insanlara başarıya daha iyi erişim olanağını nasıl sağlarız? Bu misyonu eğitimime de taşıyorum ve bu binanın tüm bunların güçlendirilmesinde rol oynadığını görebiliyorum” dedi.

Gençlere, sosyal bağlantıları olmayanlara ve etnik azınlıklara odaklanarak işgücü piyasalarını ve eğitim ekonomisini inceleyen ekonomi profesörü Amanda Pallais, binanın aynı zamanda fakülte ve öğrenciler arasında artan sinerji vaadini de taşıdığını söyledi. “Bu hediye, fakülte ve öğrenciler arasında çok daha fazla etkileşimi kolaylaştıracak. Sadece fakülte ve öğrencilerin bir araya gelmesi için daha fazla alan sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda tüm fakültenin tek bir binada gelişmesine izin verecektir. Fakülte artık meslektaşlarının yanında olmakla araştırma ekipleriyle görüşmek arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak. Hediye aynı zamanda lisansüstü öğrencilerin profesörlerle aynı binada olmalarını sağlayacak ve bir öğrencinin tavsiye almak için uğramasını çok daha kolaylaştıracak.”

Penny Pritzker ’81, 2017’de Haber’daki Pritzker Commons’ın açılışında Haber Opportunes’daki sanatçılara teşekkür ediyor. , programlama ve sosyal etkinlikler.

Haber’da lisans eğitimi sırasında ekonomi alanında yoğunlaşan Pritzker, küresel yatırım şirketi PSP Partners ve bağlı kuruluşları Pritzker Realty Group, PSP Capital ve PSP Growth’un başkanı ve kurucusudur. Pritzker, PSP Partners’daki işine ek olarak emlak, yaşlılar için yaşam, teknoloji ve finansal hizmetler alanlarında bir dizi başka işletme kurmuştur. Pritzker, 2013’ten 2017’ye kadar Başkan Barack Obama’nın ABD ticaret bakanı olarak, ayrıca Başkan Obama’nın İstihdam ve Rekabet Konseyi’nde ve Ekonomik İyileşme Danışma Kurulu’nda görev yaptı. Ayrıca Microsoft ve Icertis dahil olmak üzere bir dizi şirketin yönetim kurulunda görev yapmaktadır ve TransUnion yönetim kurulunun eski yönetici başkanı ve Hyatt Hotels Corp., Wm’nin eski yönetim kurulu üyesidir. Wrigley Jr. Co., Marmon Group ve LaSalle Bank Corp.

Chicago Çağdaş Sanat Müzesi’nin yönetim kurulu başkanı olarak çeşitli liderlik rollerinde görev yaptı; Skills for America’s Future ve Skills for Chicagoland’s Future’ın kurucusu ve danışma kurulu başkanı; Stanford Üniversitesi’nin mütevellisi; Carnegie Endowment for International Peace yönetim kurulu başkanı; ve Dış İlişkiler Konseyi yönetim kurulu üyesi. Aynı zamanda Chicago Eğitim Kurulu’nun eski bir üyesi ve Chicago Halk Eğitim Fonu’nun eski başkanıdır. Pritzker, Woodrow Wilson Kamu Hizmeti Ödülü’nün yanı sıra American Association of Community Colleges’ten Harry S. Truman Ödülü’ne layık görülmüştür.

Önemli hayırsever çalışmaları sayesinde Pritzker, memleketi Chicago ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi alanda ilerlemeyi teşvik etmeye odaklanan kuruluşları ve liderleri destekleme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Daha spesifik olarak, Pritzker’in uzun süredir devam eden çabaları, ülke çapındaki ailelerin ekonomik ve yaşam boyu öğrenme fırsatlarına erişimini artırmaya odaklanmıştır. Geçen yıl Illinois COVID-19 Müdahale Fonu’na da başkanlık etti.

Planlama, akademik ihtiyaçları Haber’ın Cambridge kampüsünde yer alacak yeni binanın fiziksel özellikleri ve tasarımıyla eşleştirmeye başlayacak. departmanın şu anki evinin bulunduğu yere yakın.

İlgili

Ekonomi sınıfı.