Pakistan Türkiye’ye arama kurtarma ekipleri gönderdi

ERALP

Global Mod
Mod
Pakistan Türkiye’ye arama kurtarma ekipleri gönderdi
Başbakanlık Ofisinden yapılan tanımlamaya göre, 50 kişilik taharri kurtarma ekibi ve 25 ton yardım malzemesi, Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ilgili uçakla yerde sabah Türkiye’ye gerçek hareket etti.

Pakistan ordusu ise Ravalpindi’deki Chakala Hava Üssü’nden kalkan silahlı kuvvetlere ilgili C-130 nakliye uçağının Adana’ya gerçek yola çıktığını açıkladı.

[Fotoğraf: AA]

Açıklamaya göre, uçakta eğitilmiş köpek ve gerekli ekipmanlara sahip taharri kurtarma ekibi, hekim, hemşire, teknisyenlerden oluşan tıbbi yardım ekibi, 30 yataklı mobil hastane ve türlü yardım malzemeleri yer alıyor.

Bugün gece saatlerinde ise aralarında kışlık keçe, battaniye ve başka ürünlerin durduğu 7 tonluk yardım malzemesi, C-130 uçağıyla Lahor’dan İstanbul’a ulaştırılacak.

Öte yandan, yarından itibaren günlük PIA uçuşlarında 15 tonluk insani yardım malzemesi ve tıbbi ekipler, İslamabad ve Lahor’dan, Türkiye ve Suriye’ye gönderilecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.