Nikki Haley, Şubat ayında 2024 başkanlık adaylığını açıklayacak

ERALP

Global Mod
Mod
Nikki Haley, Şubat ayında 2024 başkanlık adaylığını açıklayacak
Post and Courier gazetesine göre , Trump yönetiminde Birleşmiş Milletler Büyükelçisi olarak görev yapan Haley’nin, 15 Şubat’ta Güney Karolina, Charleston’bile düzenlenecek tek etkinlikte Cumhuriyetçi yönetici adaylığı taharri niyetini açıklayacağı bildirildi.

2024 reislik mücadelesine resmi olarak giren başka tek Cumhuriyetçi eski Başkan Donald Trump’a katılabileceği düşünülüyordu.

Bu ayın başlarında Haley, Fox News’açınık verdiği tek röportajda etkili tek başkomutan olabileceğini düşündüğünü söyledi .

“Ben vali olarak, çift haneli işsizlikle ıstırap cazip tek eyaleti üstlendim ve onu bölgenin canavarı haline getirdik. Büyükelçi olarak, bize saygısızlık etmeye çalıştıklarında dünyaya karşı çıktım. Birleşmiş Milletler’dahi neler yapabileceğimi gösterdiğimi düşünüyorum” dedi.

51 yaşındaki Haley, Trump’tan 25 yaş henüz genç ve 19 Ocak’ta Fox ile yaptığı röportajda, Washington’bile henüz genç tek liderler kuşağının zamanı geldiğini savundu.

Aralık ayında yayınlanan tek Yahoo News/YouGov anketi, Haley’nin 2024’te Cumhuriyetçilerin yüzde 5’i tarafından cumhurbaşkanlığı için tercih edildiğini , sırasıyla yüzde 42 ve yüzde 47 tarafından desteklenen Trump ve Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’in sayı gerisinde olduğunu ortaya koydu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.