Monarşi: İngiliz yazar: Almanların kraliyet ailesine olan sevgisi berbat

PiKe

Member
monarşi
İngiliz yazar: Almanların kraliyet ailesi sevgisi berbat

Kraliyet eleştirmeni Jacinta Nandi, o zamanki Prens Charles ve Diana’nın resmi olan bir çay kutusuyla Berlin’de. Fotoğraf

© Wolfgang Kumm/dpa

Kral Charles ve Kraliçe Camilla önümüzdeki hafta resmi bir ziyaret için Almanya’ya geliyor. Berlin, Brandenburg ve Hamburg’da bekleniyor. Herkes bundan hoşlanmaz.

Berlinli yazar ve kraliyet eleştirmeni Jacinta Nandi, İngiliz Kralı III. Charles’ın Almanya ziyaretini sabırsızlıkla bekleyebilir. anlamamak. 42 yaşındaki İngiliz, Berlin’deki Alman Basın Ajansı’na “Almanların kraliyet ailesini bu kadar sevmesi beni çok rahatsız ediyor” dedi. “Parasını ödemek zorunda kalsan kraliyet sevgisi bir anda biterdi bence. Tüm masraflar olmadan monarşinin eğlencesini alıyorsun.”

Nandi, 20 yılı aşkın bir süredir Almanya’nın başkentinde yaşıyor, ancak eski anavatanındaki monarşiye tutkuyla üzülüyor. Kişisel olarak Charles’a karşı hiçbir şeyi olmadığını söyledi. “Sistemin aptalca olduğunu düşünüyorum. Yoksulluğu ve baskıyı gizliyor. Aynı zamanda sistem, aile üyelerine karşı son derece insanlık dışı.” Charles hayatında asla kendi kararlarını vermedi.

Nandi, monarşinin kaldırılmasını savunur. Büyük bir yoksulluğun olduğu bir zamanda çok pahalı, dedi. Ancak yazar, Britanya’da kendi pozisyonu için bir çoğunluk olacağına inanmıyor. Kendisi de gönülsüzce de olsa bir anlık şüphesini kabul etti ve şunları söyledi: “Kraliçe Corona’nın başında konuşmasını yaptığında ağladım. Beni cesaretlendirdi.” Ancak Nandi ekledi: “Bence bu da biraz çocukça. Yetişkin bir ülkenin ana kişisel gelişim koçuna ihtiyacı yoktur.”

Jacinta Nandi 1980’de Londra’da doğdu ve 2000’den beri yazar ve köşe yazarı olarak Berlin’de yaşıyor.

dpa

#Konular