Mekke’de şiddetli yağışın neden olduğu sel sonrası “dışarı çıkmayın” uyarısı yapıldı

ERALP

Global Mod
Mod
Mekke’de şiddetli yağışın neden olduğu sel sonrası “dışarı çıkmayın” uyarısı yapıldı
Mekke Emirliği Kriz ve Afet Yönetim Merkezinden yapılan uyarıda, “Güvenliğiniz için yağışlı hava akıllandırma sona erene kadar evlerinizde kalmanızı ve su birikintilerinin oluştuğu bölgelerden uzak durmanızı talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ekiplerin, yağmur sularının oluşturduğu birikintilerin çekilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Öğrencilerin güvenliği için eğitime sıra verildi

Öte yandan Eğitim Bakanlığına tâbi Mekke Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Ulusal Meteoroloji Merkezinden kırılan bilgilere istinaden öğrencilerin güvenliği için Mekke’dahi eğitime sıra verildiği belirtildi.

Açıklamada, eğitime zaman için uzaktan sürme edileceği beyin paylaşıldı.

Suudi Arabistan’ın bazen kentleri son dönemde şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketlerine sahne olmuştu. Son olarak Cidde’dahi 24 Kasım’bile yaşanan sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybetmiş, sayı sayıda ev ve vasıta zarar görmüştü.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.