Mary Louise Kelly ’93, Haber Mezunlar Günü için öne çıkan konuşmacı seçildi – Haber Gazetesi

whews

New member
Hikayeli bir kariyer

Kelly, yayıncılığa adım atmadan önce Atlanta Journal-Constitution’da siyasi muhabir olarak işe başladı. 1995’te BBC/Public Radio International’ın “The World” programını başlatan ekibe katıldı. Ertesi yıl, Londra’ya taşındı ve burada CNN’de yapımcı ve BBC World Service’te kıdemli yapımcı, sunucu ve muhabir olarak çalıştı.

Kelly, NPR’ye ilk olarak 2001’de “Her Şey Değerlendirildi”nin kıdemli editörü olarak katıldı. Çalışması kısa süre sonra ulusal güvenliği korumaya yöneldi ve 2004’te Kelly, Orta Doğu’daki ve diğer yerlerdeki savaş bölgelerinden CIA ve diğer casus teşkilatları hakkında rapor veren NPR’nin istihbarat ritmini başlattı. On yıl boyunca terörizm, nükleer silahların yayılması ve savunma konularını araştırmak için dünyayı dolaştı. Irak ve Afganistan’daki savaşlar, Arap Baharı ve Usame bin Ladin’in avı hakkındaki haberleri, derinliği ve nüansı nedeniyle geniş beğeni topladı.

2011’de Kelly, özellikle zorlu bir Bağdat gezisinin ardından gazetecilikten kısa bir süre uzaklaştı. Kariyer değişikliği zamanının geldiğine karar verdi ve bunun yerine casus kurgu yazmak için casusluk bilgisinden yararlandı. İlk gerilim filmi “Anonim Kaynaklar” 2013’te, ardından ikinci romanı “Kurşun” 2015’te yayınlandı.

Kelly’nin son kitabı, “It. Gitmek. Bu yüzden. Fast, The Year of No-Overs”, çalışan bir anne olarak deneyimlerini ve gazetecilik kariyeri ile zorlu aile hayatını dengelemek için karşılaştığı zorlukları kişisel olarak anlatıyor.

2016’da NPR’ye geri dönerek, 2018’den beri “All Things Reasoned” programının sunuculuğunu üstleniyor ve Aspen’den Abu Dabi’ye forumlarda röportajları yönettiği The Atlantic’te katkıda bulunan yazar olarak görev yapıyor. Yazıları The Wall Street Journal, The New York Times, The Washington Post, Politico, Washingtonian ve diğer yayınlarda yer aldı. Haber ve Stanford Üniversitesi’nde dersler verdi ve Georgetown Üniversitesi’nde ulusal güvenlik ve gazetecilik dersleri verdi.

Haber’ın etkisi

Haber’dan hükümet, Fransız dili ve edebiyat derecelerine ek olarak Kelly, Cambridge Üniversitesi’nden Avrupa çalışmaları alanında yüksek lisans derecesi aldı. Başarılı olması için kendisine güven verdiği için Haber’a teşekkür ediyor. Hatırladığı gibi, “Okulumdan, kendi yılımdan Haber’a kaydolan tek kişi bendim ve bu korkutucuydu. Yıllar boyunca sadece düşündüğümü hatırlıyorum, eğer bu insanlarla, bu sınıflarda, bu konuşmalarda, tüm bu çok azimli ve çok hırslı insanlarla kendime hakim olabilirsem, o zaman hayatın bana sunduğu diğer zorluklar ne olursa olsun, bunu anladım. ”

Haber’da geçirdiği süre boyunca, The Haber Crimson için yerel ve öğrenci siyaseti hakkında haber yaptı ve 1992 başkanlık seçimlerini ve Başkan Bill Clinton’ın ilk yemin törenini haber yaptı. “Profesyonel olarak, orada öğrendiğim derslerden her gün yararlanıyorum. Her şeyden önce, bana son teslim tarihine çok hızlı yazmayı öğretti.” Kelly, “bugüne kadar arkadaş, rakip ve meslektaş olarak kalan meslektaşları ve arkadaşları” ile bağlantılar kurmasına da izin verdiğini ekledi.

Bir mezun olarak Kelly, sınıf birleşimi kampanyalarında gönüllü liderlik pozisyonlarında bulundu ve daha önce mezunlar için görüşmeci olarak görev yaptı. Ayrıca sınıf arkadaşları tarafından 2018 yılında baş mareşal rolüne aday gösterildi.

Kelly’nin konuşmasına ek olarak, Haber Mezunlar Günü’nün öne çıkan özellikleri arasında tüm mezunların katıldığı geleneksel ve kutlama amaçlı geçit töreni, Bacow’un konuşmaları, müzik performansları ve 2023 Haber Madalyası Sahiplerini onurlandıran bir tören yer alacak. Yiyecek ve içecek kamyonlarının olduğu, tamamı mezunlardan oluşan bir Yard partisinde Pinocchio’s Pizza, El Jefe’s ve Bon Me gibi yerel favoriler yer alacak.

“Üniversitenin dört bir yanından bu kadar çok mezunun geçen Haziran’da ilk kez düzenlenen Haber Mezunlar Günü’nde bize katılmasından büyük mutluluk duyduk. Haber Mezunlar Derneği İcra Direktörü Sarah Karmon, “Olağanüstü bir kutlamaydı ve mezunlarımızın Kızıl ruhlarını bir kez daha sergilemeye hazır olduklarını biliyorum” dedi. “Mary Louise Kelly, mezunlarımızın dünya çapındaki etkisinin parlak bir örneği ve olağanüstü yetenekli bir hikaye anlatıcı. Tüm mezunlarımız gibi ben de onun konuşmasını duymayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Haber Mezunlar Günü, 2 Haziran’da kampüste ve bizzat katılamayanlar için sanal olarak gerçekleşecek. Üniversite genelindeki tüm Haber mezunları katılmaya davetlidir. Daha fazla bilgi ve kayıt için, ziyaret etmek alumni.harvard.edu/alumni-day.