Kırgız arama kurtarma ekibi ülkesine uğurlandı

ERALP

Global Mod
Mod
Kırgız arama kurtarma ekibi ülkesine uğurlandı
Kahramanmaraş’tan gelen 24 kişilik Kırgız ekip, konser ve pasaport işlemlerini tamamlamalarının akabinde Dışişleri Bakanlığı ve İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA yetkililerince karşılandı.

Kırgızistan Acil Durumlar Bakanlığına tâbi askeri beraberce görevli ekipte yer saha Binbaşı Ruslan Toktomambetov, hareket bölgesinde kötü tek durumla karşılaştıklarını söyledi.

Gördüklerinin kendilerini sayı üzdüğünü tamlayan Toktomambetov, “Şehit sayısı çoktu. Elimizden geleni yaptık. Enkazdan sağ çıkardığımız insanlar oldu. En son tek kadını kurtardık. Öncesinde hamile tek kadını çıkarmıştık” dedi.

“Bugüne kadar böyle tek felaket görmedim”

Toktomambetov, henüz önce dahi yıkım bölgelerinde çalıştıklarına dikkati çekerek, “Bugüne kadar böyle tek felaket görmedim. Bugüne kadar gördüğüm en yetişkin yıkım yerde oldu. Çok üzüldük. Aynı milletiz, tıpkısı soydan geliyoruz. Kanımız, vatanımız, dinimiz birdir. Türk kardeşlerimiz böyle tek merkezde kaldığı için sayı üzgünüz” niteleyerek konuştu.

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde bağcıklı İGA Lounge’dahi ekip için uğurlama töreni düzenlendi. Törene katılan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer, Kırgızistanlı ekibe teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti.

Kırgız taharri kurtarma ekibi, fotoğraf çekilmesinin akabinde Türk Hava Yollarına (THY) ilgili uçakla ülkesine uğurlandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.