Jeolog John H. Shaw, araştırmadan sorumlu Dekan Yardımcılığına atandı – Haber Gazetesi

whews

New member
Önde gelen bir jeolog ve uygulamalı jeofizikçi olan ve Haber’ın Yer ve Gezegen Bilimleri (EPS) Bölümüne 13 yıl başkanlık eden John H. Shaw, Üniversitenin araştırmadan sorumlu bir sonraki yardımcı yardımcısı seçildi.

“Yirmi yılı aşkın bir süredir Haber’da bir araştırmacı, araştırmacı ve öğretim üyesi olma ayrıcalığına sahip oldum ve bu bakış açısını, araştırma topluluğumuzun tüm üyelerini ve aynı zamanda araştırma yapanları desteklemek için VPR rolüne getirmeyi umuyorum. bize yardım et,” dedi Shaw.

“Araştırma, Üniversitemizi oluşturan Okullar, bağlı hastaneler ve diğer organizasyonel birimler arasında köprü oluşturan merkezi bir unsurdur ve aynı zamanda eğitim misyonumuzla da yakından ilişkilidir. En büyük gücümüz, araştırma alanlarının ve onlara yaklaşma yollarımızın çeşitliliğidir. Bu unsurları kampüsümüzde birleştirmek, bize temel keşifler yapmak ve bu bilgiyi topluma fayda sağlamak için çevirmek için eşsiz bir fırsat veriyor.”

Şu anda Harry C. Dudley Yapısal ve Ekonomik Jeoloji Profesörü ve çevre bilimi ve mühendisliği profesörü olan Shaw, enerji sistemleri ve doğal tehlikeler, özellikle depremler ile ilgili oldukları için yer kabuğundaki fayların doğası konusunda uzmandır. Laboratuvarı, Dünya’nın enerji sistemleri ve aktif faylar etrafındaki yapılarının gelişmiş bilimsel modellerine sahiptir ve aynı zamanda bilim, Mısırbilim, astronomi ve yabancı dil ve kültür alanlarında etkileşimli öğretim için güçlü bir araç haline gelen bir görselleştirme laboratuvarı kurmuştur.

Shaw’ın atandığını bugün bir e-posta ile açıklayan Provost Alan M. Garber, “John ile yaptığım görüşmeler sırasında, Haber’ın araştırmadan sorumlu bir sonraki yardımcı yardımcısı olarak başarılı bir şekilde hizmet edecek uzmanlığa, deneyime ve Üniversiteye bağlılığa sahip olduğu açıkça ortaya çıktı” dedi. Haber fakültesine. “Vizyoner bir araştırmacı ve bilim insanıdır. Aynı zamanda, departmanlar ve Okullar arasındaki ilişkileri besleme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahip bir topluluk oluşturucudur. Haber’daki araştırmanın geleceğine yönelik vizyonunu desteklemek için onunla yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bir araştırma üniversitesi olarak Haber’ın mükemmelliğinin temeli olan ortak akademik ve kurumsal değerlerin bir örneğidir.”

Shaw, 2006’dan 2019’a kadar EPS bölümünün başkanı olarak görev yaptı ve 30’dan fazla öğretim üyesi ve 250’den fazla bağlı bilim insanı, öğrenci ve personelden oluşan bir grup için stratejik planlama, araştırma uyumluluğu, laboratuvar yenilemeleri, bağış toplama ve çeşitlilik ve dahil etme girişimlerine liderlik etti. Ayrıca Haber’da, FAS Araştırma Politikası Komitesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi (FAS) Mesleki Davranış Komitesi, Haber Lisansüstü Öğrencileri Birliği-United Auto ile ilk tur müzakereleri sırasında Üniversite Pazarlık Ekibi dahil olmak üzere çok sayıda komitede görev yaptı. Üniversitenin Fakültelerarası Girişimlerinden biri olan Haber Coğrafi Analiz Merkezi’nin çalışanları ve fakülte yönlendirme komitesi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Edgerley Ailesi Dekanı Claudine Gay, “Son teknoloji araştırmaları sürdürmek, FAS misyonunun temel unsurlarından biridir,” dedi. “John’un araştırmadan sorumlu yeni Başkan Yardımcısı olmayı kabul etmesi beni çok heyecanlandırdı. O sadece kendi başına yenilikçi bir araştırmacı değil, aynı zamanda birçok disiplinimizden çeşitli akademisyenler topluluğumuza katılmaya ve onları güçlendirmeye kendini adamış, kendini adamış bir Üniversite vatandaşıdır. Kurumumuzun her seviyesinde araştırma fırsatlarını ilerletmek için onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Araştırmadan sorumlu Dekan Yardımcısı olarak Shaw, doğrudan Garber’a rapor verir. İşbirliğinin önündeki engelleri kaldırmak için yeni Üniversiteler arası stratejik araştırma girişimleri ve teşvikler oluşturmaya çalışırken, Haber’ın araştırma girişimini ilerleten akademik araştırma stratejilerinin ve politikalarının geliştirilmesinden, gözden geçirilmesinden ve uygulanmasından sorumludur. Shaw ayrıca Üniversitenin araştırmayla ilgili politikalarını ve uygulamalarını düzene sokma çabalarına da öncülük edecek.

Shaw’ın Haber dışında liderlik deneyimi, sismik riskleri azaltmayı amaçlayan önde gelen bir uluslararası deprem araştırma kuruluşu olan Güney Kaliforniya Deprem Merkezi’nin yönetim kuruluna başkanlık etmeyi içeriyor. MIT Profesörü Ruben Juanes ile birlikte, enerji ve çevre endüstrilerinin yanı sıra devlet düzenleme grupları için danışmanlık hizmetleri sağlayan Seismix Reservoir Management, LLC’nin kurucu ortağı oldu.

Shaw lisans derecesine sahiptir. Massachusetts Üniversitesi’nden, Princeton Üniversitesi’nden yapısal jeoloji ve uygulamalı jeofizik alanında yüksek lisans derecesi ve yine Princeton’dan jeoloji ve jeofizik alanında doktora derecesi. 2002 yılında Haber ona fahri yüksek lisans derecesi verdi.

Shaw, geçen yaz Florida Eyalet Üniversitesi’nin rektörü seçilen Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı Rick McCullough’un yerini alıyor. Shaw, görev süresine 3 Ocak’ta başladı.