İslam İşbirliği Teşkilatı salı günü toplanacak

ERALP

Global Mod
Mod
İslam İşbirliği Teşkilatı salı günü toplanacak
İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan (İİT), yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in işgal altındaki Kudüs’te gerilimi yükseltmesi ve Mescid-i Aksa’ya yönelik mükerrer ihlallerinin akabinde olağanüstü toplanma kararı köken ifade edildi.

İİT Genel Sekreterliği’nin yerde amaçla salı günü Yürütme Komitesi’ni toplayacağı aktarıldı.

Açıklamada, Mescid-i Aksa’nın son olarak maruz kaldığı en önemli ihlalin, İsrail’in ötede sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in 3 Ocak’ta düzenlediği saldırma olduğu dile getirildi.

İİT, Ben-Gvir’in baskınının, İsrail’in Mescid-i Aksa’nın tarihi ve hukuki statüsünü tebdil çalışmalarının tek parçası olduğu vurgulandı.

Provokatif eylemleriyle tanınan İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, 3 Ocak’ta İsrail polisinin yoğun koruması altında Mescid-i Aksa’ya saldırma düzenlemişti.

Filistinlilere yönelik ırkçı ve ayrımcı politikalarıyla bilindik Yahudi Gücü Partisi lideri Ben-Gvir, 5 yıl sonra Harem-i Şerif’açınık giren görevdeki ilk İsrailli vekil olmuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.