Hopi Hoekstra bir sonraki FAS dekanı seçildi – Haber Gazetesi

whews

New member
Haber’ın yeni başkanı Claudine Gay, bugün yaptığı açıklamada, Haber fakültesinde 2007’den beri görev yapan seçkin bir yaşam bilimcisi olan Hopi Hoekstra’nın, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nin bir sonraki Edgerley Ailesi Dekanı olacağını duyurdu.

Hoekstra şu anda Moleküler ve Hücresel Biyoloji ile Organizma ve Evrimsel Biyoloji Bölümlerinde Alexander Agassiz Zooloji Profesörüdür ve Karşılaştırmalı Zooloji Müzesi’nde memelilerin küratörü olarak hizmet vermektedir. Howard Hughes Tıp Enstitüsü araştırmacısı ve Broad Enstitüsü’nün uzun süredir üyesidir. Haber’ın 30’uncusu olacak Gay’in yerini alarak 1 Ağustos’ta dekan olacak.inci 1 Temmuz’da cumhurbaşkanı

Gay ayrıca bugün Haber Kenneth C. Griffin Sanat ve Bilim Enstitüsü’nün şu anda dekanı olan Emma Dench’in 1 Temmuz’dan Hoekstra’nın dekanlığı devralmasına kadar FAS’ın geçici dekanı olarak görev yapacağını da duyurdu.

“Hopi Hoekstra, son derece disiplinlerarası bir bakış açısına ve kapsayıcı tarzına sahip, çığır açan bir akademisyen, ilgi çekici dersleri ve hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine cömert danışmanlığıyla tanınan sadık bir eğitimci ve çok çeşitli fırsatları ve karşı karşıya kalınan zorlukları ele alma konusunda deneyimli bir akademik liderdir. FAS ve Üniversite,” dedi FAS topluluğuna bir mesajda Başkan seçilen Gay. “Yaptığı her şey için bir coşku yayıyor ve dekanlığa düşünceli muhakeme, entelektüel merak ve genişlik, derin bütünlük ve değerler ile yenilik ve işbirliği iştahının bir kombinasyonunu getirecek.”

Hoekstra’yı “olağanüstü insani niteliklere sahip” bir kişi olarak nitelendiren Gay, şunları ekledi: “FAS dekanlığı hakkında kendimden bir şeyler bildiğim için, onun University Hall’a taşınması ihtimalinden memnunum ve FAS’a öngörü, hırs ve cesaretle liderlik edeceğinden eminim.” bilgelik.”

Hoekstra, “Hatırlayabildiğim kadarıyla dünyayı derin bir merak ve merak duygusuyla deneyimledim” dedi. “Dekan olma ihtimali konusunda beni heyecanlandıran da aynı merak duygusu. Haber, harika şeyler yapan harika insanlarla dolu ve Fen-Edebiyat Fakültesi, hayranlık uyandıran ve enerji verici bir şekilde çeşitliliğe sahip bir ekosistemin hayati merkezinde yer alıyor. Çok iyi bildiği bir dizi sorumluluğu bana emanet ettiği için Claudine Gay’e ve Haber’ı bu hale getiren tüm öğretim üyelerine, öğrencilere, personele, postdoclara, mezunlara ve diğerlerine derinden minnettarım.

“Sadece yeni bilgi yaratmak için değil, daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalıştığımızdan, bu bizim için olağanüstü bir fırsat ve aynı zamanda zorluk zamanıdır” diye devam etti. “Haber ve yüksek öğrenim için kritik derecede önemli bir anda Başkan Gay ile ortak olmaya ve FAS ve ötesindeki meslektaşlarımla çalışmaya can atıyorum.”

2010 yılında kadrolu bir evrimsel genetikçi olan Hoekstra, Üniversitenin en seçkin akademisyenleri arasındadır. Bu baharda, seçilmiş kadrolu öğretim üyelerini liderlik, öğretim ve akademik başarıda mükemmellik için tanıyan beş yıllık bir dönem ataması olan Jianming Yu Sanat ve Bilim Profesörü olarak seçildi. 2013’ten beri Howard Hughes Tıp Enstitüsü araştırmacısı olarak, hayvanların vahşi doğada hayatta kalma ve üreme yeteneklerini etkileyen özelliklerden sorumlu moleküler değişikliklere odaklanan, memelilerdeki adaptasyonun genetik temeli konusunda etkili bir uzmandır. Laboratuvarı, evrimsel değişimin çeşitli ve etkileşimli nedenlerini anlamak ve değişen bir ortamda gelecekteki adaptasyonu tahmin etmek için başta vahşi kemirgenlerde olmak üzere doğal varyasyona odaklanıyor.

Hoekstra, hizmeti aracılığıyla Üniversiteye derin bir bağlılık da göstermiştir. 2020-21’de, farklı departmanlardan ve disiplinlerden meslektaşlarıyla son derece istişari bir tatbikata liderlik eden FAS Görev Süresi İzleme Komitesine başkanlık etti. Üniversitenin 2017-18 başkanlık araştırması için fakülte danışma komitesinde görev yapmak üzere seçilen birkaç FAS öğretim üyesinden biriydi. Ayrıca, FAS Fakülte Konseyi, Provost’un Akademik Liderlik Forumu, FAS Atama ve Terfi Komitesi (FAS genelindeki kıdemli öğretim üyesi atama vakalarını dikkate alan), Üniversite çapında Yaşam Bilimleri Yönlendirme Komitesi ve Provost’un Danışma Komitesi. Ayrıca 2016’dan 2020’ye kadar Haber’ın Phi Beta Kappa Topluluğu’nun başkan yardımcısı ve başkanı olarak görev yaptı ve Haber Beyin Bilimi Girişimi fakülte yönetim kurulunun ve Moleküler ve Hücresel Biyoloji Bölümü’nün çeşitlilik, eşitlik ve dahil etme.

“Haber ve yüksek öğrenim için kritik derecede önemli bir anda Başkan Gay ile ortak olmaya ve FAS ve ötesindeki meslektaşlarımla çalışmaya can atıyorum.”

—Hopi Hoekstra

Hoekstra ayrıca, on yıl boyunca “Yaşam Bilimleri 1b” (“Yaşam Bilimlerine Bütünleşik Bir Giriş: Genetik, Genomik ve Evrim”) temel lisans dersini vermiş, geniş çapta tanınan bir öğretmen ve akıl hocasıdır. Ayrıca Haber, MIT, Broad Institute, Boston Üniversitesi, Tufts ve diğer kurumlardan 100’den fazla fakülte ve stajyeri bir araya getiren evrimsel genomik üzerine aylık bir seminer dizisine eş başkanlık yapmaktadır. 2014 yılında olağanüstü lisans öğretimi nedeniyle Haber Koleji Profesörü seçildi ve 2011’de Fannie Cox Fen Öğretiminde Mükemmellik Ödülü’nü aldı.

Aramayı Gay ile birlikte yöneten Provost Alan M. Garber, “Hopi, çok iyi nedenlerle en çok saygı duyulan profesörlerimizden biridir” dedi. “Kendisini Üniversiteye derinden adamış, üniversitenin karmaşıklıklarını ve onu özel kılan her şeyi anlayan mükemmel bir bilim insanı. Öğrencilerimizin, personelimizin ve fakültemizin başarısına içten bir bağlılığı vardır. Fen-Edebiyat Fakültesinin en iyilerini temsil ediyor.”

San Francisco Körfez Bölgesi’nde doğup büyüyen Hoekstra, lisans derecesini 1994 yılında California Üniversitesi, Berkeley’den bütünleştirici biyoloji alanında aldı. 2000 yılında Seattle, Washington Üniversitesi’nde Howard Hughes Tıp Enstitüsü doktora öncesi araştırmacı olarak zoolojide. Daha sonra Ulusal Sağlık Enstitüleri Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Bölümü’nde doktora sonrası araştırmacı olarak Arizona Üniversitesi’ne taşındı. 2003 yılında, 2007 yılında Haber’a katılmadan önce San Diego’daki California Üniversitesi Biyolojik Bilimler Bölümü’nde yardımcı doçent oldu.

Bilime yaklaşımı hem yenilikçi hem de disiplinler arasıdır. Ulusal Bilimler Akademisi tarafından belirtildiği gibi, araştırması “ekoloji, evrim, davranış, genetik, genomik, gelişim ve nörobiyoloji alanlarını kapsamaktadır ve bütünleştirici doğası ile karakterize edilir – hem laboratuvarda hem de sahada genotipler arasında bağlantılar kurmak için çalışır. , fenotip ve zindelik.

Ulusal Bilimler Akademisi’nin bir üyesi olarak onurlandırıldı, ayrıca Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi’ne, Amerikan Bilim İlerleme Derneği’ne ve Amerikan Felsefe Derneği’ne seçildi. Araştırması, diğer ödüllerin yanı sıra Amerikan Memeliler Derneği’nin Merriam Ödülü ve Ulusal Bilimler Akademisi’nin Lounsbery Ödülü’ne layık görüldü.

Hoekstra, Haber’ın ötesinde akademik mesleğe ve bilim camiasına geniş çapta hizmet vermektedir. Kısa bir süre önce, Ulusal Bilimler Akademisi’nin evrimsel biyoloji bölümü başkanı olarak üç yıllık bir görevi tamamladı. Ayrıca Society for the Study of Evolution’ın başkanlığını, American Society of Naturalists’in başkan yardımcılığını, Ulusal Bilimler Akademisi’nin Lounsbery Ödülü jüri başkanlığını, Amerika Genetik Topluluğu’nun direktörlüğünü ve dış danışman olarak görev yaptı. Amherst College, Brown Üniversitesi, California Institute of Technology, Cornell Üniversitesi, UC Berkeley, UC Davis ve Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’ndeki programların eleştirmeni.

Randevuyu duyururken Gay, tavsiyeleri için FAS topluluğu üyelerine şükranlarını dile getirdi. Gay, “Provost Alan Garber ile birlikte, dekan aramasına avukatlarıyla katkıda bulunan birçok kişiye teşekkür etmek istiyorum” dedi. “FAS ve ötesinden temel bakış açıları sağlayan ve mükemmel bir sonuca doğru araştırmayı yönlendirmeye yardımcı olan fakülte danışma komitesi üyelerine özel teşekkürlerimi sunuyorum.”

Gay, geçici FAS dekanı olarak hizmet etme isteğinden dolayı Dench’e özel takdirlerini sundu. Gay, “Emma, Haber Griffin Sanat ve Bilim Enstitüsü’nün dekanı olarak özveri ve ayrıcalıkla hizmet etmeye devam ediyor” dedi. “Geçici FAS dekanı olarak hizmet etmeyi kabul etmesi, kendisinin Haber’ın en kararlı akademik liderleri arasında olduğunu göstermesinin birçok yolundan sadece biri.

Gay, “Bugünlük, Hopi Hoekstra’yı FAS’ın bir sonraki dekanı olarak sıcak bir şekilde karşılamak için bana katılmanızı umuyorum” dedi. “University Hall’da geçirdiğim süre boyunca olduğu gibi, FAS’a liderlik etmeye ve Haber’ın gelecekte en büyük hedeflerini gerçekleştirmesine yardım etmeye hazırlanırken, çoğunuzun tavsiyesine ve desteğine güveneceğini biliyorum. ”

Günlük Gazete

En son Haber haberlerini almak için günlük e-postalara kaydolun.