Hollanda’dan Türkiye’ye yardım kampanyası: Bağış miktarı 89 milyon euroya yaklaştı

ERALP

Global Mod
Mod
Hollanda’dan Türkiye’ye yardım kampanyası: Bağış miktarı 89 milyon euroya yaklaştı
Dünyanın 4 tek yanından, ‘asrın felaketi’ için Türkiye’ye yardımlar sürme ediyor.

Hollanda’daki 11 STK’nın ortak düzenlediği Giro555 isimli yardım organizasyonu tarafından yapılan tanımlamaya göre, sayı sayıda televizyon ve radyonun yayınladığı “Ulusal eylem günü”nde toplam hibe miktarı 88 milyon 921 1000 468 euroya ulaştı.

Sanat eserleri dahi açık artırmayla satıldı

Açıklamada, ortak yaşayan yayın öncesinde 28,6 euro olan toplam bağışın, yayının başlamasının akabinde gün sonunda yaklaşık 89 milyon euroyu bulduğuna işaret edildi.

Kampanyaya dayanak olmak için binlerce işletme bugünkü hasılatını depremzedelere bağışladı. Öte yandan sayı sayıda sanat eseri dahi açık artırmayla satıldı. Satışların geliri dahi yardım kampanyasının hesabına yollandı.

Yayınlarda Karsu ve Hadise dahi yer öncü

Türk uyruklu Hollandalı sanatçı Karsu Dönmez ve Hadise’nin dahi yer aldığı yaşayan yayınlara sayı sayıda Hollandalı sanatçı ve ünlü isim katıldı.

Stüdyoda gelen yardım telefonlarına yanıt veren ve Instagram hesabından yaptığı paylaşımda gurbetçi tek ailenin kızı olarak Avrupa ile Türkiye arasında köprü olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Hadise, “Acımız yetişkin, zor günlerden geçiyoruz ama tek olunca gördüğünüz gibi her şeyi başarabiliriz” dedi.

Toplanan bağışlar, kampanyayı yürüten 11 ulusal ve uluslararası STK tarafından Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin gıda, su, ilaç ve tahaffuz ihtiyaçları için kullanılacak.

Hollanda Başbakanı Mart Rutte dahi Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya çağrı etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.