Gürcistan, Türkiye’ye ikinci arama kurtarma ekibini gönderdi

ERALP

Global Mod
Mod
Gürcistan, Türkiye’ye ikinci arama kurtarma ekibini gönderdi
Gürcistan İçişleri Bakanlığına tâbi Acil Durum Yönetim Hizmetinden yapılan yazılı açıklamada, tek taharri ve kurtarma ekibinin henüz Türkiye’ye gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, ekibin, 60 kişiden oluşan ve Adıyaman’bile görev yapan ilk ekiple beraberce taharri kurtarma çalışmalarını sürdüreceği ifade edildi.

Öte yandan Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için taziyelerini iletmek üzere Türkiye’nin Tiflis Büyükelçiliğini ziyaret ederek, burada aclan taziye defterini imzaladı.

Türkiye’deki hareket mağdurlarına dayanak için yardım kampanyası

Başkent Tiflis’te Gürcistan Parlamentosunda plânlı oturumda, Türkiye’dahi meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Oturumun açılışında konuşan Parlamento Başkanı Şalva Papuaşvili, parlamentoda, Türkiye’deki hareket mağdurlarına dayanak için yardım kampanyasının başlatıldığını duyurdu.

Papuaşvili, “Tüm milletvekilleri, yerde yardım etkinliğine katılmaya çağrı ediyoruz” dedi.

Tiflis Kulesi, Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı

Türkiye’dahi meydana gelen depremler nedeniyle Gürcistan’ın dayanışması için başkent Tiflis’in sembollerinden Tiflis Kulesi, Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Tiflis Belediyesinden yapılan açıklamada, “Tiflis yanınızda. Türk halkına dayanak ve işbirliğinin tek işareti olarak Tiflis’in kulesi, Türk bayrağı renklerinde aydınlatıldı” ifadesine yer verildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.