Gözetmenler Hodges ve Acuña-Sunshine liderlik rollerini üstlenecek – Haber Gazetesi

whews

New member
Boston Ballet’in yönetici direktörü Meredith “Max” Hodges ’03, MBA ’10, 2023-24 akademik yılı için Haber Üniversitesi Denetleme Kurulu başkanı seçildi. Sağlık hizmetleri sunumu ve biyomedikal araştırmalara odaklanan kâr amacı gütmeyen bir lider olan Geraldine Acuña-Sunshine ’92, MPP ’96, aynı dönem için yönetim kurulunun yürütme kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

2018’de Gözetmen olarak seçilen Hodges ve Acuña-Sunshine, görev sürelerinin son yılında yönetim kurulunun en üst düzey liderlik rollerini üstlenecek. Uluslararası hukuk firması Sidley Austin LLP’nin ortağı Paul Choi ’86, JD ’89 ve Ph.D. Leslie Tolbert ’73’ün yerini alacaklar. ’78, Vekiller’ Profesörü Emerita Nörobilimde ve Arizona Üniversitesi’nde araştırmadan sorumlu eski kıdemli başkan yardımcısı.

Başkan Larry Bacow, “Max Hodges ve Geraldine Acuña-Sunshine, Haber’a son beş yılda olağanüstü bir düşünce, içgörü ve özveriyle hizmet ettiler” dedi. “Birlikte, Gözetmenlerin ve Üniversitenin çalışmalarına değerli bir dizi tamamlayıcı bakış açısı getiriyorlar. Her birinin yanında hizmet vermek benim için bir zevkti ve eminim ki Claudine Gay yeni görevine adım atarken onların liderliği ve bağlılığı onun için gerçek değer olacaktır.”

Gözetim Kurulu, Başkan ve Üyeler ile birlikte Haber’ın iki yönetim kurulundan biridir ve aynı zamanda Şirket olarak da bilinir. Resmi olarak 1642’de kurulan kurul, Üniversitenin yönetiminde ayrılmaz bir rol oynar. Kurul, çalışmalarının merkezi bir parçası olarak, Haber Okullarının ve bölümlerinin periyodik dış değerlendirmesinin birincil yolu olan ziyaret sürecini yönetir. Yönetim kurulu, bir dizi daimi komite ve onlara rapor veren yaklaşık 50 ziyaret komitesi aracılığıyla Haber’ın programlarının kalitesini araştırır ve Üniversitenin bir öğrenme yeri olarak tüzüğüne sadık kalmasını sağlar. Daha genel olarak, üyelerinin farklı deneyim ve uzmanlıklarından yararlanan yönetim kurulu, Üniversite liderliğine öncelikler, planlar ve stratejik girişimler konusunda danışmanlık sağlar. Yönetim kurulu ayrıca, başkan da dahil olmak üzere Şirket üyelerinin seçimi gibi belirli işlemlere muvafakat yetkisine sahiptir.

Max Hodges

Yaratıcı enerjisi, yürütme becerisi ve sanata erişimi genişletme kararlılığıyla tanınan Max Hodges, 2014’ten beri Boston Ballet’in yönetici direktörüdür. 2019’da 40” ödülüne layık görüldü ve Boston Ballet’i beş yıl üst üste Massachusetts’in kadın liderliğindeki en iyi 100 işletmesinden biri olarak gösteren Commonwealth Institute ve The Boston Globe tarafından. Hodges, Boston Ballet’e katılmadan önce New York merkezli bir çağdaş dans topluluğu olan Gallim Dance’ın yönetici direktörüydü ve Museum of Modern Art’ta çeşitli roller üstlendi. Kariyerine Bain & Company’de başladı.

Hodges, Haber’ın Denetleme Kurulu’nda beşeri bilimler ve sanat komitesine başkanlık ediyor. Ayrıca yönetim ve ziyaret alt komiteleri de dahil olmak üzere yönetim kurulunun yürütme komitesinde görev yapmaktadır; finans, idare ve yönetim komitesi; ve yönetim kurullarının mezun işleri ve gelişimi ile ilgili ortak komitesi. Ayrıca, Haber Business School, Romantik Diller ve Edebiyatlar Bölümü, Yakın Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Bölümü ve Haber Radcliffe Enstitüsü de dahil olmak üzere çok çeşitli ziyaret komitelerinin üyesidir.

Hodges, “Gözetim Kurulu başkanı seçilmekten büyük onur duyuyorum” dedi. “İki devlet okulu öğretmeninin çocuğu olarak, her zaman eğitimin fırsat ve ilerlemenin en önemli kaynağı olduğuna inandım. Haber, ulusal ve uluslararası alana örnek teşkil etmektedir. Son beş yıldır bu tür başarılı, özverili ve çeşitli yönetim kurulu meslektaşlarıyla birlikte hizmet etmek ve birlikte öğrenmek ve Haber’ın olağanüstü liderleriyle ilişki kurmak son derece tatmin edici bir deneyim oldu. Larry Bacow’un başkanlığı sırasında hizmet ettiğim ve onun liderliğinden öğrendiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Claudine Gay, Haber ve yüksek öğrenim için bu hayati zamanda yeni rolünü üstlenirken kurula rehberlik edecek enerji ve heyecanla doluyum.”

Hodges, Haber College’ın 2003 mezunu ve Haber Business School’un 2010 mezunudur. Sanatta girişimcilik konusunda sık sık konuşmacı olan ve hem Kolej hem de HBS’nin ilgili bir mezunu olarak, sanatta ve sosyal girişimde etkili kariyerler peşinde koşmakla ilgilenen öğrencilere düzenli olarak tavsiyelerde bulunur. Bir lisans öğrencisi olarak, bölgedeki okul çocuklarında kendini ifade etme ve benlik saygısını geliştirmek için dans ve hareketi kullanan CityStep Haber’ın direktörüydü. Daha sonra CityStep’in lisans kurulunda görev yaptı. Boston Ballet’teki liderliği altında şirket, hem HBS Social Enterprise Summer Fellows’a hem de HBS Leadership Fellows’a ev sahipliği yaptı. Dance/USA Yöneticiler Konseyi üyesidir.

Geraldine Acuña-Sunshine

Zamanını Boston ve Filipinler arasında geçiren bir sosyal girişimci, avukat ve finans yöneticisi olan Geraldine Acuña-Sunshine, Sunshine Care Nörolojik Bakım ve Araştırma Vakfı’nın ve Massachusetts General Hospital’daki XDP İşbirliği Merkezi’nin kurucusu ve başkanıdır. Filipin kökenli insanları etkileyen nörolojik bir hastalık olan X-Linked Dystonia Parkinsonism’den etkilenen bireylere ve ailelere hizmet vermeye odaklanan kuruluşlar. Ayrıca Boston merkezli bir yatırım yönetimi firması olan Bracebridge Capital’de kıdemli danışmandır.

Acuña-Sunshine, “Haber, öğrencilik günlerimden beri hayatımın önemli bir parçası oldu ve bir Gözetmen olarak hizmet etmek, Haber’ın dünyaya en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğini düşünmek için müthiş bir fırsat oldu,” dedi. “Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte önümüzdeki yılı gerçekten dört gözle bekliyorum ve özellikle de başkanlığını başlatırken Başkan seçilen Gay’i desteklemek için sabırsızlanıyorum.”

Acuña-Sunshine, Gözetmen olarak kurumsal politika komitesinin başkanı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca yürütme komitesinde, doğa ve uygulamalı bilimler komitesinde ve yönetim kurullarının teftiş ortak komitesinde görev yapmaktadır. Doğu Asya Dilleri ve Medeniyetleri Bölümü, Uluslararası ve Bölge Çalışmaları, Haber Koleji, Haber Chan Halk Sağlığı Okulu ve Haber Kennedy Devlet Okulu’nun ziyaret komitelerinin bir üyesidir.

Uzun süredir aktif bir mezun olan Acuña-Sunshine, 2012’den 2018’e kadar Haber Mezunlar Derneği’nin yönetim kurulu üyesiydi ve şu anda HAA’nın Overseers’ı ve HAA’nın seçilmiş yöneticilerini aday gösterme komitesinin bir üyesi. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlar Kurulu’nda görev yapmaktadır ve 2017-18’de FAS kampanya yönlendirme komitesinde yer almıştır. Filipinler Haber Kulübü’nün eş başkanı ve Haber Kennedy Okul Fonu Yürütme Konseyi’nin eş başkanıdır. Ayrıca, 2015’ten 2018’e kadar eş başkanlığını yürüttüğü Haber College Fund Yürütme Kurulu’nun bir üyesidir.

Acuña-Sunshine, 1992’de Haber Koleji’nden mezun oldu ve 1996’da Haber Kennedy Okulu’ndan kamu politikası yüksek lisans derecesi ve 1999’da Columbia Hukuk Fakültesi’nden JD derecesi aldı. Case ve Testa, Hurwitz ve Thibeault. Massachusetts Genel Hastanesi’nin bir mütevellisi olarak, aynı zamanda Haber Hillel, Boston Kadın Vakfı ve İftira Karşıtı Lig’in kurullarında görev yapıyor. 2018 yılında, New England bölgesinde ADL adına yaptığı çalışmalardan dolayı ADL’s Woman of Valor Ödülü’nü aldı.