Fransa, Ukraynalı pilotlara eğitim haberini yalanladı

ERALP

Global Mod
Mod
Fransa, Ukraynalı pilotlara eğitim haberini yalanladı
Savunma Bakanlığının Enformasyon ve İletişim Delegasyonu Geçici Direktörü Yann Gravethe, Dışişleri Bakanlığının haftalık gazete konferansında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gravethe, Fransa’bile Mirage 2000 tipi uçaklarıyla Ukraynalı pilotlara terbiye verildiğine ilişkin haberlerin yalan olduğunu belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 31 Ocak’ta, Ukrayna’ya savaş uçağı gönderilmesi konusundaki “Hiçbir şey seçenek dışı olumsuzlama” sözleri hatırlatılan Gravethe, Fransa’nın Ukraynalı pilotlara terbiye vermediğini, ülkesinin Ukraynalı ekiplere özellikle yerden hava savunması ve uçaklarının düşürülmesi durumunda hayatta kalmalarıyla ilgili terbiye verdiklerini ifade etti.

Yann Gravethe, Fransa’bile yıl sonuna kadar 1200 Ukraynalı askere özel eğitimler verileceğini kaydederek, Avrupa Birliği’nin Ukrayna Askeri Yardım Misyonu kapsamında 150 Fransız er eğitmenin, Polonya’bile ayda 600 Ukraynalı er eğiteceğini hatırlattı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.