Flight Simulator: Microsoft, Antonov An-225’i yeniden inşa etmek için fon topladı

PiKe

Member
Ukrayna savaşı
Dünyanın en büyük uçağı: Antonov, An-225’in yeniden inşası için fon topladı

Burada hala faaliyetteydi: Antonov An-225.

© DPA

Uçak severler için çok özel uçaklardan biriydi: Antonov An-225, açık ara dünyanın en büyük uçağı. Ukrayna Savaşı’nın ilk günlerinde Rus askerleri tarafından tahrip edilmiştir. Şimdi Ukrayna yeniden yapılanma için bağış topluyor.

Ukrayna’ya yapılan saldırının üzerinden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen ülke birçok kayıpla mücadele ediyor. Antonov An-225’in imhası neredeyse önemsiz görünüyor, ancak dünyanın en büyük uçağının hem yurtiçinde hem de yurtdışında pek çok hayranı vardı – ta ki Rus ordusu savaşın başlamasından birkaç gün sonra uçağı yakana kadar.

beni takip et

Antonov An-225: Dünyanın en büyük kargo uçağının imha edilen tek örneği

O zaman bile, Ukrayna’daki ruh hali bölünmüştü: Dev uçağın pilotlarından biri, tahrip olan uçaktan dehşete düşmüştü: Dmytro Antonov, hangarın etrafındaki moloz araziyi gezerken “Üzüntü tek kelimeyle tarif edilemez” dedi: “Ben sadece son yolculuğuma tam iki ay önce çıktığımı fark ettim. Böyle bir şeyin olacağını asla hayal edemezdim.”

Aynı zamanda, uçağın sahibi başından beri kendinden emin ve sarsılmazdı: “Hayal asla ölmeyecek”, kargo havayolu Şubat ayında Twitter’da yazdı. Kasım ayında, daha spesifik hale geldi: Antonov Genel Müdürü Eugene Gavrylov’un açıkladığı gibi, Antonov An-225 Mrija kargo uçağının yeniden inşası çoktan başlamıştı.

Ancak dev uçağı restore etmek için çok paraya ihtiyaç olduğu da açık. Üretici, meblağı almak için şimdi Microsoft ile işbirliği içinde alışılmadık bir bağış toplama etkinliği düzenledi. Uçuş simülatörleri, uzun süredir uçak hayranları tarafından manzaralar üzerinde sanal uçuşta son nokta olarak görülüyor.

Antonov: düzenli olarak pilot ziyaret edildi onun An-225'i yok etti (Haber)

Yeni bir detay olarak kullanıcılar artık Antonov An-225’i oyun içerisinde eklenti olarak da satın alabilecekler. Antonov hayranları için çifte avantaj: Bir yandan hayallerindeki makinede uçabilirler, diğer yandan bu şekilde elde edilen gelir, gerçek uçağın yeniden inşasını sağlamak için doğrudan Antonov’a gider.

kaynaklar:Microsoft, Haberler, YouTube

#Konular