Filistin’de bir fabrika depremzedelere yardım için 22 bin uyku tulumu hazırlıyor

ERALP

Global Mod
Mod
Filistin’de bir fabrika depremzedelere yardım için 22 bin uyku tulumu hazırlıyor
“Asrın felaketi”nden etkilenen bölgedeki yaraların sarılması için atlas 4 tek yanında tesanüt ve yardımlaşma kampanyaları düzenlenmeye sürme ediyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria genelindeki başmakçı dahi altınç hutbelerinde Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım çağrıları yapıldı.

Batı Şeria’nın El-Halil kentinde yaşayan Saafin ailesi, hutbedeki çağrıya karşılık tekstil fabrikalarında kış koşullarına uygun üretim yaparak depremzedelere yardım etme kararı öncü.

2 1000 uyku tulumu hazır, 20 1000 henüz üretiliyor

Fabrika Müdürü Raid Saafin, hareket felaketinden sayı etkilendiklerini ve yapılan çağrıyla depremzedelere ne şekilde yardım edebilecekleri konusunda Filistinli bakanlıklar ve başka kurumlarla iletişime geçtiklerini söyledi.

Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu ile temas sonucunda kış şartlarına uygun uyku tulumu ihtiyacını karşılamaya karar verdiklerini nâkil Saafin, yaklaşık 110 çalışanı bağcıklı fabrikanın “iş kıyafetleri, askeri üniforma, ev tekstili gibi” tüm siparişlerini askıya alarak tam kapasite depremzedeler için uyku tulumu üretimine başladığını belirtti.

Saafin, yerde kapsamda Filistin Ulusal Güvenlik Gücü ve kendi fabrikalarının bağışı biner tane olmak üzere toplam 2 1000 uyku tulumunu az gün içinde hazırladıklarını söyledi.

Saafin ayrıca Filistinli iş adamları, El Halil Ticaret Odası ve Filistin Vakıflar Bakanlığı ile hareket bölgelerine gönderilmek üzere 100 1000 kış şartlarına uygun uyku tulumu üretilmesi için görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.