Bosna Hersek’ten 54 yardım tırı daha deprem bölgesine gönderildi

ERALP

Global Mod
Mod
Bosna Hersek’ten 54 yardım tırı daha deprem bölgesine gönderildi
Bosnalı Pomozi.ba Derneği tarafından başlatılan kampanya kapsamında vatandaş ve yerel şirketlerin desteğiyle toplanan ayni yardımların durduğu tırlar, Türkiye’ye hareket etti.

Tırların hareket ettiği alanda hazır bağcıklı Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, “Türkiye’deki hareket felaketi sonrasında, türlü yardım kuruluşları Bosna Hersek halkının yardımlarını Türkiye’ye iletiyor. Bu gece bile Pomozi.ba’nın 54 tırdan oluşan sayı yetişkin tek konvoyunu uğurluyoruz.” niteleyerek konuştu.

Girgin, katkıları için Bosna Herseklilere ve organizatör Pomozi.ba’ya teşekkür etti.

“On binlerce Bosna Hersekli kampanya’ya katıldı”

Derneğin kurucusu Elvir Karalic dahi 10 gün gece gündüz süren icraat sonrası hazırlanan yardım tırlarının Türkiye’ye hareket ettiğini söyledi.

Karalic, “Bugün burada, halkımızın yetişkin duyarlılığı sayesinde final noktasına, ilk konvoyun uğurlanmasına geldik.” ifadesini kullandı.

Derneğin hazırda 50 tırlık yardımlara henüz sahip olduğunu tamlayan Karalic, on binlerce Bosna Herseklinin kampanyaya katıldığını dile getirdi.

Bosna Hersek ve Türk bayraklarının asık olduğu tırlarda, konteyner, gıda ve hijyen ürünleri, battaniye ve uyku tulumları, ısıtıcılar, giysi ve ayakkabıların olduğu kaydedildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.