Allyson Hobbs, 1997 Sınıfı baş mareşal seçildi – Haber Gazetesi

whews

New member
Haber Mezunlar Derneği’nin bugün yaptığı duyuruya göre, ödüllü yazıları, bursları ve öğretimi ABD’de ırkın tarihini ve kalıcı etkisini ele alan Allyson Hobbs ’97, bu yılki mezunlar başkanı olarak görev yapacak.

120 yıldan daha eski bir geleneğin ardından, Hobbs sınıf arkadaşları tarafından seçildi ve 25. birleşmelerini kutlamak için bir dizi törensel rol oynayacak. Haziran ayında, Haber Mezunlar Günü’nün bir parçası olarak mezunlar geçit törenine liderlik edecek ve Üniversite liderliğinin küçük bir mezunlar liderleri grubu ve Haber Madalyaları ve Mezunlar Günü konuşmacısı da dahil olmak üzere diğer ileri gelen kişilerle bir araya geldiği Widener Kütüphanesi’nde özel bir öğle yemeğine ev sahipliği yapacak.

Hobbs, seçildiği için “derinden onur duyduğunu” söyledi ve 1997 Sınıfı’nı “şimdiye kadar tanıdığım en harika insan grubu” olarak nitelendirdi. Sınıf arkadaşlarımla yüz yüze kutlama fırsatı bulduğum için sonsuz şükran duyuyorum ve kampüste tekrar bir arada olabilmemiz için gün sayıyorum.”

Mezunlar, pandeminin pek çok kişiyi iki yıl üst üste ziyaret etmekten alıkoymasının ardından, Haber Mezunlar Günü, toplantılar ve kampüsteki diğer mezun programları için yüz yüze yeniden bağlantı kurabilecek. Şahsen katılamayanlar için etkinlikler eş zamanlı olarak canlı yayınlanacaktır.

“Saygın bir tarihçi, hikaye anlatıcısı, öğretmen, bilim adamı ve topluluk kurucu olarak Allyson Hobbs, kariyerini ırk adaletsizliğini, bunun karmaşık insani maliyetini ve tarihinin hepimizi birbirine bağlayan ve etkileyen bir şey olduğunu anlamamıza yardımcı olmaya harcadı.” dedi HAA başkanı Vanessa Liu. “Geçmişin bize öğretecek çok şeyi olduğuna şiddetle inanan Allyson, kendisinden önceki tüm polis şefleri gibi dünyamızı şekillendiren sayısız Haber mezununa bir örnek.”

Hobbs’un “Seçilmiş Bir Sürgün: Amerikan Yaşamında Irk Geçişinin Tarihi” adlı kitabı, 18. yüzyılın sonlarından günümüze kadar olan fenomeni araştırıyor. Amerikan Tarihçileri Örgütü’nden iki ödül, Amerikan tarihindeki en iyi ilk kitap için Frederick Jackson Turner Ödülü ve Amerikan kültür tarihindeki en iyi kitap için Lawrence W. Levine Ödülü ve diğer ödüller kazandı.

Hobbs, Stanford Üniversitesi Tarih Bölümü’nde doçent, Afrika ve Afro-Amerikan çalışmaları direktörü ve Kleinheinz Üniversitesi Lisans Eğitimi Üyesidir. Stanford’un en yüksek öğretim ödülünün sahibidir.

Şu anda, 20. yüzyıl Afro-Amerikan sürücülerinin merceğinden karayolu yolculuğunu inceleyen “Sığınmadan Uzak: Afro-Amerikan Seyahati ve Sivil Haklara Giden Yol” ve “Korkunçluğu Anlatmak” adlı iki kitap yazıyor. Siyah kadınların nesiller boyu cinsel şiddetin kolektif hafızası.

The New Yorker, The New York Times, New York Times Book Review, The Washington Post, The Nation, TheRoot.com, The Guardian, Politico ve The Chronicle of Higher Education için ırk ve siyaset üzerine makaleler yayınladı.

Hobbs, Ford Vakfı’ndan, Michelle R. Clayman Toplumsal Cinsiyet Araştırma Enstitüsü’nden ve Stanford’daki Karşılaştırmalı Irk ve Etnisite Araştırma Merkezi’nden burslar aldı. NAACP’nin Silikon Vadisi bölümü tarafından bir Özgürlük Savaşçısı Ödülü ile onurlandırıldı. Tarihte Pulitzer Ödülü için jüri üyeliği yaptı ve Amerikan Tarihçiler Derneği’nde seçkin bir öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Hobbs doktorasını kazandı. Chicago Üniversitesi’nden Amerikan tarihinde.

Hobbs, Haber’dayken “bir üniversitenin benim profesyonel evim olacağını anladığını söyledi. Öğretmenler ve öğrenciler arasındaki ortaklığı seviyorum, sadece bursla ilgilenmek için değil, aynı zamanda değişen bir dünyayı anlamak ve dünyayı kendimiz değiştirmeye çalışmak için çalışmak. Bu işbirliği beni neşelendirmekten asla geri kalmıyor.”

Tennessee dağlarında yuvalanmış Highlander Halk Okulu hakkındaki tezini dönüştürücü olarak nitelendirdi. “Emek örgütleyen bir okul olarak başlayan ve daha sonra Dr. Martin Luther King ve Rosa Parks gibi liderleri ve Sivil Haklar ikonlarını eğiten bir sivil haklar ve şiddetsizlik aktivizmi merkezi haline gelen çok benzersiz bir yerdi” dedi. Hobbs, son sınıftan önceki yaz okula gitti. “Highlander’ın arşivinin anahtarlarının bana verildiği an, tarihçi olmak istediğimi anladığım andı.”

Hobbs, Crimson Key Society ve First-Year Outdoor Programına katılmak da dahil olmak üzere sınıf dışında da son derece aktifti. “Haber’ı tüm birinci sınıflar için hoş bir yer haline getirmek istedim, özellikle de aksi halde Kolej deneyimlerine başlama konusunda korkmuş veya endişeli hissedebilecek olanlar için,” dedi. Hobbs, Haber’ın Siyahi Öğrenci Derneği’ne katıldığında, “Haber’daki Siyahi toplulukla sosyal ve entelektüel olarak bağlantı kurabildi.”

Ayrıca Siyah Radcliffe Kadınları Derneği, Haber Tahkim Derneği, Haber Kara Kayıt, Birinci Yıl Açık Hava Programı, okul içi ekip, Politika Enstitüsü ve Phillips Brooks House Derneği ile ilgilendi.

Bir mezun olarak, Haber’a yaptığı hizmet, aday öğrencilerle röportaj yapmayı, Haber Black Alumni Society’nin San Francisco bölümünü koordine etmeyi ve Sınıfının 15. Buluşması için Haber College Fund Gift Committee’de çalışmayı içeriyor.

Hobbs, “Haber ile olan bağlantım, bugün kim olduğumun temelini oluşturuyor” dedi. “1997 Sınıfına katılmaktan duyduğum gurur, Haber’ın bir kurum olarak ne anlama geldiğiyle, sanat ve bilim dallarında bilime öncelik veren uzun tarihiyle ve öğrencilerinin yaşamlarının merkezi olarak yaşam boyu öğrenme taahhüdüyle ilgiliydi. mezunlar.”

1899’dan bu yana, 25. Kolej Buluşması sınıfı, kendi alanında başarı ve hem Üniversiteye hem de daha geniş topluma hizmeti içeren kriterlere dayalı olarak bir baş mareşal seçmekle görevlendirildi. Hobbs, bu yılın baş mareşali olarak, bu yılki Haber Mezunlar Günü konuşmacısı olan eski ABD şair ödüllü Tracy K. Smith ’94; astronot Stephanie Wilson ’88; Pulitzer Ödüllü muhabir Linda Greenhouse ’68; City Year kurucu ortağı Alan Khazei ’83; eski Eğitim Bakanı Arne Duncan ’86; ve eski Rhode Island Valisi (şimdi Ticaret Bakanı) Gina M. Raimondo ’93.