Domatesin en “TOMBİG”i !

Yeni hibrit Beef & Big Loose domates çeşidimiz Tombig;
25 aralık ve sonrası sahilden yayla bölgelerine kadar örtü altı yetiştiriciliğine uygundur.

Bitki üzerinde oldukça sert ve hasat sonrası oldukça uzun raf ömrüne sahip meyve yapısı ile Tombig, Beef segmentinde trend olan yeni ihtiyaçları karşılamaktadır.

Güçlü bitki yapısı , yüksek verimi , sağlıklı çiçeklenmesi ,meyve tutum kabiliyeti, meyve iriliği  (salkımda teklemeye – budamaya gerek kalmadan ) ve irilik homojenitesi ile üreticilerimizin ve tüm tedarik zincirlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek bir çeşittir.

“Sihirbaz” ile Pembe domateste virüse son!

Baharlık/yazlık dönemlerde örtü altı yetiştiriciliğine uygun yeni hibrit Pembe domates çeşidimiz Sihirbaz, sahil bölgelerinden , yayla bölgelerine kadar ,birçok farklı bölge ve geniş lokasyonlarda yapılan adaptasyon denemelerinin tümünden başarı ile geçmiştir.

Ocak ayından Mayıs ayı dikimlerine kadar geniş bir zaman diliminde yapılan dikimlere uygundur. Özellikle istenen meyve kalitesi ( Sertlik – Raf Ömrü – Meyve Şekli ve Pembe renk tonu ) ile pazar talebine oldukça uygun olan çeşidimiz , bitki gücü , devamiyeti ( sağlıklı çiçeklenme – yüksek meyve tutum kabiliyeti ) ayrıca yüksek verimiyle de üreticiye ve tüm satış kanallarına yüksek fayda sağlamaktadır.

Geç Güz ve Sezonluk Domates Üretimlerinin 2 Yeni Güçlü Çeşidi “Linetta ve Adel”

“ADEL” Sezonluk ve örtü altı yetiştiriciliğe uygun hibrit yeni kışlık domatesi;
son iki yıl içerisinde birçok farklı bölge ve geniş lokasyonlarda yapılan adaptasyon denemelerinin tümünü başarı ile geçmiştir. Özellikle Aralık ve Ocak aylarındaki , bitki gücü , devamiyeti ( sağlıklı çiçeklenme – yüksek meyve tutum kabiliyeti ) ayrıca verimi ve meyve kalitesi ile ( salkımlardaki meyve homojenitesi – şekli – rengi ) hem üreticiye hem de tüm satış kanallarına yüksek fayda sağlamaktadır. Çeşidimiz Eylül – Ekim aylarında yapılan dikimlere uygundur.

Okumaya devam et

Fethiye Tarım Fuarı 2018, Agritech’in yıldızı Hazera Tohumculuk oldu!

 

11-14 Nisan 2018 tarihlerinde Fethiye’de düzenlenen tarım fuarında, yepyeni portfolyosu, güçlenen ekibi, bilgi-birikimi ve tecrübesiyle Hazera Tohumculuk fuara damgasını vurdu. 4 günde 35 binden fazla girişin olduğu fuarda hem Fethiye bölgesinden hem de civar bölgelerden katılan üreticiler, bayiiler, fidelikler ve daha bir çok paydaşımızla buluşup segmentindeki öncü olan ve pazara yeni giriş yapan çeşitlerimizi tanıtma fırsatı yakaladık.

Okumaya devam et